Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Nekārtība mājas garāžā rada eksportspējīgu biznesa ideju

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar labdarības fonda «Rozā vilciens» vadītāju Zintu Uskali

Saņemts piedāvājums par WRC posma organizēšanu Latvijā. Skype intervija ar Raimondu Strokšu

Organizators Strokšs: Šī ir unikāla iespēja Latvijai sarīkot pasaules rallija čempionāta posmu

Eiropas rallija čempionāta (ERC) posms Latvijā notiek jau kopš 2013.gada. Pagājušā gada rudenī rallija liktenis ilgi karājās mata galā, tomēr valsts atrada finansējumu, lai apmaksātu ERC posma licences maksu, tāpēc rallijs Talsu un Liepājas apkaimē arī šogad notiks ar Eiropas labāko braucēju līdzdalību. Otrdien posma rīkotāji apstiprināja, ka tiek izskatīta iespēja Latvijā sarīkot prestižā pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu.

Par šādu iespēju pirmās ziņas parādījās vēl pagājušonedēļ, kad WRC čempionāta izpilddirektors Olivers Ciesla intervijā Zviedrijas raidorganizācijai „SVT” pastāstīja, ka rīkotāji šobrīd skatās dažādos virzienos. „Mūsu redzeslokā ir tie ralliji, kam ir pieredze rīkot Eiropas čempionāta posmu gan tagad, gan iepriekš, kā arī ralliji, kam ir bijis kontakts ar mums. Piemēram, rīkojot reklāmas rallijus. Mēs gribam tos novērot kā potenciālos kandidātu rallijus. Ir jau vairāki ralliji, kurus mēs esam noskatījuši, un mēs ar tiem jau risinām sarunas, lai pēc iespējas ātrāk redzētu, kas ir iespējams.”

„Rally Liepāja” ir viens no labākajiem ERC rallijiem, tāpēc skaidrs, ka arī Latvija nokļuva WRC rīkotāju uzmanības lokā. Rallija organizators Raimonds Strokšs sarunā ar LSM.lv pastāstīja, ka sarunas par iespējamo posma rīkošanu ir tikai sākuma stadijā.

„Man skaidri jāpasaka, ka tās ir tikai sarunas šobrīd. Tas vēl neko nenozīmē, un ārkārtīgi daudz jāizdara, lai tas realizētos. Eiropas čempionāta posmu tas arī nevienā brīdī nenomaina. Ja šis viss realizēsies, tad ralliji tiks apvienoti. Manuprāt, tas ir bezprecedenta gadījums, īsti neesmu pārliecināts, bet šķiet, ka vēsturiski nekas tāds nav noticis. Mums pirmdien bija pirmā darba konference ar WRC promoteriem, kurā pārrunājām visas lietas un aspektus. Tas, ko mēs šobrīd darām, mēs ejam uz priekšu, lai saprastu finansiālās iespējas un ko tas viss izmaksās. Paralēli mēģinām tikt pie (Liepājas un Talsu) pilsētām, kā arī valdības. Mēģināsim nodot šo informāciju un saprast, vai mēs to varam un vēlamies uzņemt.

Laika mums nav vispār! Tā vienkārši nav! Tas ir jāizdara tūlīt un tagad.

Protams, apzinos laiku un situāciju, kādā esam, bet šī ir vienreizēja iespēja. Šāda iespēja mums Latvijai var nebūt. Es un mana komanda, mēs izdarīsim visu, kas mūsu spēkos, lai mēs vismaz pamēģinājuši būtu,” pauda Strokšs.

WRC komandu un dalībnieku uzņemšana rallija organizatoriem sagādātu papildu galvassāpes, jo jāatrod vieta, kur izvietot vēl vienu dalībnieku parku. Nedrīkst aizmirst, ka vienlaicīgi notiks arī Latvijas čempionāta posms rallijā, kas nozīmē vēl vairāk iesaistīto cilvēku. Tās gan ir tehniskas dabas problēmas, kuras organizatori risinās tikai tad, ja WRC posms patiešām tiks iegūts.

Lai būtu jebkādas cerības iegūt WRC posmu, ātri jātiek skaidrībā ar finansiālajiem jautājumiem. „Solis numur viens ir saprast, vai mēs to varam atļauties uzņemt. Solis numur divi ir pielāgot tehnisko specifiku. Ir ļoti daudz tehniskas dabas jautājumu. Ātrumposmi, dalībnieku skaits, ārkārtīgi daudz sarežģītu jautājumu, kuri būs jārisina. Bet tas ir pēc tam. Šobrīd ir dotas burtiski dažas dienas, lai saprastu, vai tas ir finansiāli izdarāms. Tikko redzēsim tendenci, ka tas kaut nedaudz ir iespējams, ķersimies pie visām šīm lietām, lai viss realizētos arī dabā,” norādīja Strokšs.

WRC posmi tiek translēti tiešraidē internetā, kā arī televīzijās visā pasaulē. Iepriekšējo gadu dati liecina, ka katru no WRC posmiem noskatījušies vairāk nekā 60 miljoni cilvēku.

„Tur ir licences maksājums, arī televīzijas maksājums, jo WRC čempionāts iet visā pasaulē tiešraidē. Šim rallijam tiek paredzēta ārkārtīgi lieli reitingi un uzmanība, jo tas varētu būt pirmais rallijs pēc sezonas atsākšanās. Mums mainās visas rallija izmaksas, jo tas ir cita līmeņa pasākums, kuram jāpielāgojas rekordīsā laikā," izaicinājumu gatavs ir pieņemt Strokšs.

Viņš gan pagaidām nevarēja nosaukt konkrētu nepieciešamo līdzekļu apjomu, jo turpinās darbs pie visu izmaksu pozīciju aprēķināšanas. Viņš ir pārliecināts, ka ātrumposmi un vietējie ceļi ir gana atbilstoši, lai tiktu galā ar tik lielu rallija pasākumu: „Mūsu ceļi ir gana labi, par to man šaubu nav un ar mazām modifikācijām tiksim cauri.

WRC un ERC specifika atšķiras tajā, ka lielākā daļa WRC ātrumposmu tiek translēti tiešraidē. Tas prasa pielāgošanu rallija maršrutā, laikā un citās niansēs.

Brīdī, kad sapratīsim, ka to var realizēt, plānošanas procesam tiks pievērsta milzīga uzmanība. Bet pagaidām nekas nav parakstīts un nav akmenī iekalts. Normālos apstākļos tas maksātu citu naudu, krietni lielāku. Tagad tas varētu būt iespējams ar salīdzinoši zemākām izmaksām, jo ir tāda situācija. Neviens negaida, ka kāds rallijs divos mēnešos varētu pārtapt ar pilnām saistībām, tas nav iespējams. Ir atkāpes, bet izmaksas tāpat veidojas. Jāsaprot, vai tās varēsim izpildīt.”

Zināms, ka WRC promoteri skatās arī Igaunijas virzienā, kur jau iepriekš notikuši WRC kandidātralliji. Mūsu ziemeļu kaimiņi ļoti grib ieraudzīt pasaules čempionāta posmu pie sevis, jo pagājušā gada WRC čempions ir igaunis Ots Tanaks, turklāt, rallija popularitāte Igaunijā ir liela. Jebkurā gadījumā skatītājiem nāksies saskarties ar pulcēšanās ierobežojumiem, lai gan rallijā nodrošināt distanci ir vienkāršāk nekā, piemēram, apļveida sacīkšu trasēs. Jārēķinās arī ar pārvietošanās ierobežojumiem Eiropā, kas WRC vadību vismaz teorētiski varētu mudināt sarīkot divus posmus Baltijā, kur ir relatīvi labāka epidemioloģiskā situācija.

Sagaidāms, ka šis jautājums atrisināsies ļoti savlaicīgi, visām pusēm cenšoties rast skaidrību iespējami ātrāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt