Nitišs pasaules rallijkrosa čempionātā debitē ar 3.vietu

Rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs svētdien Portugālē finišēja trešais debijas sacīkstēs "SuperCar" klasē pasaules rallijkrosa čempionātā, informēja Latvijas Automobiļu federācija. Nitišs arī sasniedza Latvijas autosporta vēsturē labāko rezultātu Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pasaules čempionāta statusa sacensībās.

Montalegres trasē uzvarēja Peters Solbergs, bet otro vietu ieguva vēl viens norvēģis un Nitiša komandas biedrs "OlsbergsMSE" sastāvā Andreass Bakerūds. Finālbraucienā Nitišam izdevās pārliecinošs starts, tomēr līdz pirmajam pagriezienam viņu apsteidza Solbergs. Bakerūds izvirzījās otrajā pozīcijā, un "OlsbergsMSE" braucēji izvairījās no savstarpējas cīņas, līdz ar to vietu sadalījums trijniekā palika nemainīgs.

Nitiša un Bakerūda "OlsbergsMSE" kļuva par līderi pasaules čempionātā komandu cīņā. Savukārt Nitišs pēc snieguma kvalifikācijā, pusfinālā un finālā sakrāja punktus, kas viņam ļauj ieņemt otro vietu kopvērtējumā.

Iepriekš kvalifikācijā Nitišs ierindojās 3.vietā, pārliecinoši kvalificējoties pusfināla braucienam. Pusfinālā, kur uzdevums bija tikt trijniekā, Nitišs uzvarēja un garantēja dalību finālā.

Montalegres trasē aizvadītajās Eiropas rallijkrosa čempionāta posma sacīkstēs debijā "Super 1600" klasē  svētdien trešais finišēja Jānis Baumanis. Pēc sarežģītas kvalifikācijas viņš tika pusfinālā, kur ieguva otro vietu un nonāca finālā. Baumanis startēja tikai desmitajās sacīkstēs rallijkrosā pēc vairākiem gadiem un diviem Latvijas čempiona tituliem citās krosa disciplīnās.

"Super 1600" klasē, kurā pērn par Eiropas čempionu kļuva Nitišs, sacīkstēs ātrākais bija Krievijas braucējs Sergejs Zagumenovs.

Nākamais pasaules un Eiropas čempionāta posms notiks 24. un 25. maijā Lielbritānijā, Lidenhilas trasē.