Nitišs iegūst 4.vietu pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Kanādā

Jēkabpilietis Reinis Nitišs piektdien finišēja ceturtais pasaules rallijkrosa čempionāta septītajā posmā, kas risinājās Kanādā, informēja autosportista pārstāvji. Nitišs Kanādā ieguva 11 punktus un ar summā iekrātiem 133 punktiem ieņem trešo vietu kopvērtējumā.

Pirmo reizi ārpus Eiropas sarīkotajā pasaules rallijkrosa čempionāta posmā visi braucieni norisinājās vienā dienā. Treniņbraucienos Nitišs sasniedza piekto ātrāko laiku un turpinājumā piedalījās četrās kvalifikācijas kārtās, kur trijos no četriem braucieniem pārsita automašīnas riteni, kas liedza pacīnīties par augstvērtīgu rezultātu. Kvalifikācijas kārtās Nitišs divreiz uzrādīja 16. rezultātu, vienreiz bija trīspadsmitais, bet kārtā, kurā nepārsita riteni, finišēja ceturtais. Pēc visu kvalifikācijas kārtu veikšanas Nitišs ierindojās 13. vietā.

Kvalifikācijas rezultāts liedza Nitišam vietu pusfinālā, kur viņš tomēr tika kā pirmais rezervists, jo izstājās soms Joni Vimans. Pusfinālā Latvijas braucējs pēc veiksmīga starta finišēja trešais un kvalificējās finālam.

Finālbraucienā Nitišs startēja no pēdējās starta pozīcijas un pakāpās par divām vietām, finišu sasniedzot ceturtais. Vietas pirmajā trijniekā sadalīja čempionāta līderis norvēģis Peters Solbergs, zviedrs Antons Marklunds un Krievijas braucējs Timurs Timerzjanovs.

Pēc sacensībām Nitišs pastāstīja, ka diena bija neticama, jo viņš pirmo reizi karjerā pārsita riteni, turklāt izdarīja to trīs reizes. Taču Nitišs vēlreiz pārliecinājies, ka nekad nedrīkst nokārt galvu, un vienmēr jācīnās līdz galam.

Pasaules čempionāta līderpozīcijās ar 155 punktiem ir Solbergs, bet otro vietu ieņem soms Tomass Heikinens ar 135 punktiem. Nākamais posms paredzēts Francijā 6. un 7. septembrī.