Nitišam un Baumanim septītā un desmitā vieta Biķerniekos pēc pasaules čempionāta pirmās dienas

Latvijas vadošie rallijkrosa piloti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis sestdien Biķernieku trasē guva attiecīgi septīto un astoto rezultātu pasaules čempionāta rallijkrosā desmitā posma otrajā kvalifikācijas sesijā "SuperCar" klasē, bet pēc pirmās dienas viņiem ir septītā un desmitā pozīcija.

 Otro sesiju ievērojami iespaidoja slapji laikapstākļi un Baumanis uzvarēja savā braucienā. Tomēr nākamajos divos braucienos jau trase bija sausāka, kas lielākajai daļai atlikušo sportistu ļāva viņu apsteigt.

Šajā kārtā triumfēja Nitiša komandas biedrs EKS vienībā Tomass Heikinens no Somijas, kuram sekoja norvēģis Andreass Bakerūds.

Tikmēr Nitišs un STARD komandu pārstāvošais Baumanis bija attiecīgi septītajā un astotajā pozīcijā. Viņi Heikinenam zaudēja 4-5 sekundes.

Summā tagad par kvalifikācijas līderi ar 89 punktiem kļuvis Heikinens un ar 88 punktiem seko šosezon dominējošais "Volkswagen" pilots Jūhans Kristofešsons, kurš uzvarēja pirmajā sesijā, bet otrajā palika sestais.

Tikmēr Nitišs ar 73 punktiem atrodams septītajā pozīcijā, kamēr Baumanis ar 67 punktiem ir desmitais. Tiesa, 13.pozīcija, kas jau ir ārpus pusfināla zonas, ir tikai divu punktu attālumā.

Kā vēstīts, pirmajā kvalifikācijas kārtā Nitišs sasniedza astoto labāko rezultātu, bet Baumanis ierindojās 13.vietā.

Pēc četrām kvalifikācijas sesijām pusfinālu sasniegs 12 labākie braucēji. Sportisti trasē atgriezīsies svētdienas rītā.

Biķernieku posms ir īpašs ar faktu, ka zviedrs Kristofešsons teorētiski var nodrošināt pasaules čempiona titulu. Lai tas notiktu, viņam jāiegūst par 15 punktiem vairāk nekā komandas biedram Peteram Sūlbergam.

Tāpat "PSRX Volkswagen Sweden" komandai ir iespēja kļūt par čempioniem. Viņiem šobrīd ir 112 punktu pārsvars pār "Peugeot-Hansen" vienību, un saglabājot šādu pārsvaru arī pēc Rīgas posma, viņi būs nodrošinājuši sev uzvaru sezonas kopvērtējumā.

Starp latviešiem pirms šī etapa Baumanis kopvērtējumā ir 13.vietā un uzreiz aiz viņa seko Nitišs.

Arī paralēli notiekošajā Eiropas čempionāta posmā "Super1600" klasē otro kvalifikācijas sesiju ievērojami ietekmēja laikapstākļi. Tieši pirms pēdējā brauciena, kurā brauca pirmās sesijas ātrākie sportisti, sāka ļoti ievērojami līt. Latvijas galvenais favorīts Artis Baumanis no "Volland Racing" vienības pirmajā līkumā izslīdēja no trases un vēlāk tajā uzvarēja latvieša komandas biedrs un kopvērtējuma konkurents ungārs Kristiāns Sabo, kamēr pats Baumanis palika trešais. Tomēr Sābo bija vien 18.vietā sesijā, bet Baumanis tika klasificēts 21.pozīcijā starp 28 sportistiem.

Šajā kvalifikācijas sesijā triumfēja lietuvietis Kaspars Navicks, bet labākais no latviešiem bija ceturto vietu guvušais Arnis Odiņš, kurš pārstāv "TT Motorsport" komandu. Odiņš aizvadīja lielisku braucienu, startā no ārmalas aizbraucot vadībā.

Vēl desmito vietu guva cits "TT Motorsport" komandas sportists Juris Spīķis, kamēr attiecīgi 13. un 14.pozīcijā bija Mārtiņš Lapiņš no "Set Promotion" komandas un individuāli startējošais Edijs Ošs.

Līdz ar to, ja pēc pirmās kvalifikācijas vadībā bija ungārs Gergerjs Mārtons, kamēr Artis Baumanis ieņēma ceturto vietu, pēc otrās situācija kopvērtējumā bija diametrāli mainījusies. Par līderi ar 88 punktiem kļuva Navicks, Odiņš un Spīķis ar 68 un 66 punktiem bija atrodami attiecīgi sestajā un septītajā pozīcijā, bet Baumanis ar 63 punktiem bija vien 13.pozīcijā, kas ir ārpus pusfināla zonas.

Vēl Lapiņš ar 56 punktiem ieņēma 16.vietu, bet Ošs ar 54 punktiem bija atrodams 20.pozīcijā.

Savukārt pēc tam trešajā kvalifikācijas sesijā uzvaru guva Sabo, kurš savā braucienā startā sekmīgi izmantoja konkurentu sadursmi. Tikmēr Baumanis bija ceturtais un varēja pakāpties kopvērtējumā.

Vēl Odiņš šajā sesijā bija desmitais, Spīķis un Lapiņš bija attiecīgi 14. un 15.pozīcijā, bet Ošs - 23.pozīcijā.

Pirms pēdējās kvalifikācijas sesijas, kas risināsies svētdien, summā vadību ar 127 punktiem saglabā Navicks, bet Artis Baumanis un Odiņš ar 103 punktiem ir attiecīgi astotajā un devītajā pozīcijā. Tāpat pusfināla zonā ir arī 98 punktus guvušais Spīķis, kurš atrodas 11.pozīcijā.

Vēl Lapiņš ar 85 punktiem ieņem 14.vietu, bet Ošam 75 punkti dod 20.pozīciju.

Ceturtā sesija un izšķirošās cīņas par medaļām šajā klasē risināsies svētdien.

Pirms šī posma kopvērtējuma līderi ar vienādu punktu skaitu ir "Volland Racing" komandu braucēji A.Baumanis un Sabo.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti