Neilgi pirms pasaules rallijkrosa čempionāta posma Somijā vēl neziņa par sacīkstēm

Augusta beigās Somijā paredzēts aizvadīt divus pasaules rallijkrosa čempionāta posmus, bet jaunu ceļošanas ierobežojumu dēļ vēl nav droši zināms, ka sacīkstes notiks, trešdien vēstīja Somijas sabiedriskā raidorganizācija YLE. Kouvolas pilsētā 29. un 30.augustā paredzētas divas sacīkstes starp čempionāta posmiem Zviedrijā un Latvijā.

Somijas posma rīkotājdirektors Sami Pūmalainens atzina, ka pastāv sacensību atcelšanas risks. Organizatori gaida no atbildīgajām valsts institūcijām skaidrus norādījumus, bet gatavošanos turpinās pēc plāna. 

"Mēs gaidām oficiālus rīkojumus, kurus izvērtēsim un apspriedīsim jautājumu ar pasaules čempionāta organizatoriem," Pūmalainenu citēja YLE. "Ja būs nepieciešams rīkoties, rīkosimies, kad būs skaidra situācija."

Pūmalainens pastāstīja, ka epidemioloģiskajai drošībai visiem jebkādās čempionāta norisēs iesaistītajiem plānots veikt Covid-19 analīzes, kā arī obligātas būs sejas maskas un cilvēku plūsmas viena no otras tiks norobežotas, nošķirot pašmāju sportistus un ārzemniekus. Stingru reglamentu sacensību rīkošanā ir noteikusi Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).

Pandēmija izjauca pasaules rallijkrosa čempionāta rīkošanas plānus. Pēc kalendāra pārskatīšanas pirmās sacensības plānots aizvadīt 22. un 23.augustā Zviedrijā. Nākamie divi posmi plānoti Somijā, bet trešā pieturvieta rallijkrosa pilotiem paredzēta 19. un 20.septembrī Rīgā, kur Biķernieku trasē arī iecerēts aizvadīt divas sacīkstes. 

Somijas ģimenes un sabiedrisko lietu ministre Krista Kiuru nedēļas sākumā informēja, ka iebraucējiem no augsta Covid-19 riska valstīm divas nedēļas obligāti jāpavada karantīnā. Augsta riska sarakstā ir lielākā daļa valstu, kas tādējādi ietekmētu daudzus rallijkrosa sacensību dalībniekus. 

Sporta sacensību dalībniekiem šovasar tika ļauts šķērsot Somijas robežu, attiecinot viņus uz profesionālā tūrisma nozari. 

Pūmalainens uzsvēra, ka pašlaik gatavošanās turpinās pēc plāna, bet organizatori gaida atbildīgo iestāžu rīkojumus un vadlīnijas, lai saprastu turpmākās rīcības iespējas. Vietējie rīkotāji sacīkstes Somijā plāno aizvadīt bez skatītājiem tribīnēs, lai izvairītos no koronavīrusa izplatīšanās riska. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti