Tautas sporta prioritāte - līdz šim tikai lozungs

Latvijas čempionāts vieglatlētikā. 1.diena

Motokross. EMX Open klase un EMX 250 klase

Motokrosists Macuks triumfē Ķegumā

Ķeguma trasē sestdien Latvijas motokrosists Toms Macuks sestdien Starptautiskā Motosporta federācijas (FIM) motokrosa pasaules čempionāta posma ietvaros svinēja uzvaru abos “EMX Open” klases braucienos, kļūstot arī par posma uzvarētāju, liecina organizatoru informācija.

Pirmajā braucienā Macuks finišēja pēc 30 minūtēm un 11,878 sekundēm, esot par 3,181 sekundēm ātrāks par igauni Karelu Kursaru, kā arī par 47,813 sekundēm viņš pasteidz trešās vietas ieguvēju vācieti Štefanu Ekeroldu.

Tikmēr vēl viens Latvijas sportists Kārlis Kalējs ierindojās devītajā pozīcijā, esot par uzvarētāju minūti un 29,802 sekundes lēnāks, savukārt Arnolds Sniķers ieņēma 15. vietu.

Otrajā braucienā Macuks finišēja pēc 30 minūtēm un 49,867 sekundēm, apsteidzot Kutsaru par 9,040 sekundēm un trešās vietas ieguvēju somu Miro Sihvonenu par 20,095 sekundēm. Kālējs otrajā braucienā palika astotajā pozīcijā, bet Sniķers – 11. vietā.

Macuks Latvijas Radio atklāja, ka uzvara nav nākusi viegli. Pirmkārt jau tādēļ, ka tā viņam pilnīgi jauna klase, lai arī 2013. gadā viņš palicis čempionātā otrajā pozīcijā, tomēr tad turnīrs nav noritējis kopā ar pasaules čempionāta  posmiem. Jauna klase, jauni konkurenti – Macuks tā īsti nav varējis saprast, uz ko cerēt. Taču izdevies uzvarēt.

Intervija ar Tomu Macuku pēc uzvaras Ķegumā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Macuks atklāja, ka braukt GP klasi neatļauj finansiālais stāvoklis, tādēļ izvēle kritusi uz “EMX Open”, kur nestartē neviens rūpnīcas motocikls, tādēļ arī lielākas izredzes uzrādīt augstvērtīgus rezultātus.

Macuks pauda gatavību startēt arī nākamajos posmos tepat Ķegumā, un atklāja, ka karstums viņam labāk patīk – tas dodot priekšrocību pār konkurentiem.

Tikmēr Eiropas čempionāta 250 kubikcentimetru (EMX250) klases otrajā posmā uzvarēja francūzis Tibo benistāns, bet labākais no trim Latvijas pārstāvjiem bija Tomass Šileika, kurš ar 15 punktiem ieņēma desmito vietu 40 braucēju konkurencē. Mairis Pumpurs ar sešiem punktiem bija 23. vietā, bet Rainers Žuks palika bez punktiem, ierindodamies vien 26.pozīcijā.

Pumpurs Latvijas Radio neslēpa, ka bija ļoti noguris pēc abiem braucieniem, un tas nav bijis viegli. Pirmajā braucienā viņam piedzinušās rokas, un abos traucējis lielais karstums.

Mairis Pumpums: Nākamnedēļ došos uz Franciju
Lejuplādēt

Pumpurs izlidoja no trases, un, kā pats atklāja, veicis neprecīzu lēcienu, piezemējies vietā, kur lielas bedres. Viņam mazliet noveicies, ka nav nokritis un varēja atgriezties trasē, taču zaudēja daudz pozīcijas.

Motosportists nākamnedēļ plānot doties uz Franciju, kur ņemt dalību Francijas čempionātā. Pēc tā arī būs redzams, kā tālāk aizvadīt šo sezonu.