Motokrosists Jonass PČ posmā Ķegumā otrais Latvijas «Grand Prix» izcīņā MX2 klasē

Pauls Jonass svētdien izcīnīja otro vietu Latvijas "Grand Prix" izcīņā motokrosā MX2 klasē pasaules čempionāta (PČ) 12. posmā, liecina organizatoru informācija.

MX2 klasē startē braucēji, kuri nav vecāki par 23 gadiem.

Abos braucienos Jonass finišēja otrajā vietā aiz britu motobraucēja Maksa Enstija, kurš uzvarēja abu braucienu summā. Trešo vietu PČ 12. posma kopvērtējumā ieguva soms Harri Kullass. Traumas dēļ Ķegumā nestartēja Jonasa komandas biedrs KTM rūpnīcas komandā holandietis Džefrijs Herlingss, bet vicelīderis slovēnis Tims Gajsers divu braucienu summā bija piektais.

Roberts Justs divu braucienu summā ieņēma 13. vietu. Viņš bija devītais pirmajā un 16. otrajā braucienā.

Kopvērtējumā Jonass no piektās vietas pacēlās uz ceturto ar 351 punktu par vienu atpaliekot no trešajā vietā esošā šveicieša Valentīna Gilo. Herlingsam ir 423 un Gajseram 377 punkti. Justs ar 162 punktiem saglabā 15. vietu kopvērtējumā.

Prestižākajā MXGP klasē vienīgais Latvijas pārstāvis Dāvis Ivanovs pirmajā braucienā finišēja 19. vietā, otrajā – 20. vietā un nopelnīja trīs punktus kopvērtējumā. Tajā viņš ieņem 35. vietu ar 11 punktiem.

Par posma uzvarētāju kļuva Glens Koldenhofs no Nīderlandes, kurš uzvarēja pirmajā un bija otrais otrajā braucienā čempionāta kopvērtējumā no desmitās pakāpjoties uz devīto vietu.

Otro vietu posmā ieguva francūzis Gotjē Polēns, kurš abos braucienos bija otrais, bet trešais palika PČ līderis, vēl viens francūzis Romēns Febrs, kurš bija astotais pirmajā un uzvarēja otrajā braucienā.

Sešus posmus (12 braucienus) pirms PČ beigām Febram ir 457 punkti, itālietim Antonio Kairoli 416 un Polēnam 391 punkts.

Ķegumā risinājās PČ 12. no 18 posmiem. Mototrasē "Zelta zirgs" šogad notiks arī PČ posms motokrosā motocikliem ar blakusvāģi.