Motokrosists Jonass izcīna bronzu pasaules čempionāta posmā Itālijā

Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien Itālijā kāpa uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena pasaules čempionāta astotajā posmā MX2 klasē, liecina rīkotāju informācija. Roberts Justs posma kopvērtējumā ieņēma 14.vietu.

Pirmo reizi sezonā bez uzvaras braucienā palika pārliecinošais sezonas līderis un Jonasa komandas biedrs "Red Bull KTM Factory Racing" vienībā Nīderlandes motosportists Džefrijs Herlingss, kuru pirmajā braucienā apsteidza francūzis Dilans Ferandiss. Taču otrajā braucienā atgriezās lietu ierastā kārtība, jo atkal pirmais finiša līniju šķērsoja Herlingss, ar 47 punktiem nodrošinot uzvaru arī posma kopvērtējumā.

Otro vietu ar 45 punktiem saglabāja Ferandiss, lai gan otrajā braucienā Jonasu apsteidza tikai Herlingss, bet francūzis bija trešais. Jonass finišēja trešais pirmajā braucienā, bet abu braucienu summā sakrāja 42 punktus.

Justs braucienos ierindojās 22. un 7.vietā, iekrājot 14 punktus.

Sezonā 16 braucienos 15 uzvaras guvušais Herlingss kopvērtējumā ir līderis ar 397 punktiem un 100 punktu pārsvaru pār tuvāko sāncensi šveicieti Žeremiju Zēveru. Jonass ir trešais ar 260 punktiem, turpretim Justs ar 109 punktiem ieņem 13.vietu.

Pasaules čempionāta sezonā paredzēti 18 posmi. Nākamais posms pēc divām nedēļām risināsies Spānijā.