Motokrosists Jonass izcīna 6.vietu pasaules čempionāta posmā Lielbritānijā

Latvijas motosportists Pauls Jonass no "Gas Gas" komandas svētdien ieņēma sesto vietu pasaules motokrosa čempionāta otrā posma - Lielbritānijas "Grand Prix" - prestižākās MXGP klases sacensībās.

Jonass abos braucienos finišēja sestais, ar 30 punktiem šādu vietu ieņemot arī summā. Uzvaru ar 45 punktiem izcīnīja Itālijas motosportists Antonio  Kairoli, otrais ar 43 punktiem bija pasaules čempions Tims Gajsers no Slovēnijas, bet trešo vietu ar 38 punktiem ieņēma nīderlandietis Džefrijs Herlingss.

Svētdien posms sākās ar kvalifikācijas braucienu, kurā Jonass uzrādīja ceturto rezultātu, bet ātrākais bija Kairoli.

Pirmā brauciena startā pirmais aizbrauca spānis Horhe Prado, bet ātri viņu apdzina Kairoli, kamēr Jonass pirmajā aplī iekārtojās septītajā vietā. Pēc 20 braucienā pavadītām minūtēm Jonass apdzina šveicieti Žeremiju Sīveru un sāka tuvoties nīderlandietim Glenam Koldenhofam, taču viņu neapdzina, turklāt pēdējos apļos pieļautās kļūdas nācās aizsargāties no francūža Romēna Febvra.

Līdz finišam Jonass noturēja sesto vietu, nedaudz apdraudot arī Koldenhofa piekto pozīciju. Uzvaru svinēja Kairoli, otrais finišēja Prado, bet trešais - Herlingss.

Otrajā braucienā "startu izcēla" Febvrs, bet pēc tam par līderi kļuva Prado. Jonass pēc starta nonāca otrajā desmitā un pirmo apli pabeidza 13.pozīcijā, bet pēc dažiem apļiem viņš jau bija devītais. Priekšgalā vadību atguva Febvrs, kamēr Prado pakāpeniski zaudēja savas pozīcijas, kas pirmajā trijniekā ļāva iekļūt Gajseram un Kairoli.

Gajsers arvien vairāk izdarīja spiedienu uz Febvru un spraigos pēdējos apļos abi konkurenti bija plecu pie pleca, tomēr slovēnis pieveica francūzi, kamēr Kairoli saglabāja trešo vietu. Jonass apdzina vairākus konkurentus, tajā skaitā savu kādreizējo komandas biedru un sāncensi Prado, un finišēja sestais.

Pasaules čempionātā pēc diviem posmiem līderis ar 93 punktiem ir Gajsers, otro vietu ar 78 punktiem ieņem Herlingss, bet trešais ar 73 punktiem ir Febvrs. Jonass iekrājis 50 punktus, kas dod astoto vietu.

Sezonas pirmajā posmā Krievijā Jonass bija trešais otrajā braucienā un summā ieņēma astoto vietu.

Pērn par MXGP čempionu trešo reizi tika kronēts Slovēnijas motosportists Tims Gajsers, bet Jonass, kurš vasarā guva smagu traumu, ierindojās 31.vietā.

Šosezon MXGP klasē paredzēti 19 posmi. Sezonas noslēgums plānots 5.decembrī Indonēzijā, bet septītais posms 8.augustā paredzēts Latvijas trasē Ķegumā.