Motokrosā izšķirošo mirkļu gaidās - Jonasa cīņa par titulu tuvojas finišam

Vēl divi posmi atlikuši pasaules čempionātā motokrosā, kur sezonas līderim MX2 klasē Paulam Jonasam ir labas izredzes noturēt aiz sevis pēdējo atlikušo sāncensi, lai triumfētu kopvērtējumā. Ar veiksmes palīdzību Pauls par čempionu var kļūt jau šajā nedēļas nogalē Nīderlandē, bet, iespējams, viss izšķirsies vēl nedēļu vēlāk pēdējā posmā Francijā.

Sezona Jonasam sākās ar uzvaru Katarā, taču drīz pēc tam sekoja kritiens Indonēzijas dubļos, kur noslīka ļoti daudz punktu. Tur bija arī vienīgais no sezonā jau aizvadītajiem 34 braucieniem, kur Jonass palika uz nulles. Šveicieti Žeremiju Sīversu dubļi pažēloja, un sākās sezonas lielā cīņa kopvērtējumā.

Vēl pēc pāris posmiem bija skaidrs - par čempiona titulu cīnīsies šveicietis Sīverss un latvietis Jonass. 

Pēc septītā posma Ķegumā Jonass bija dusmīgs - prāts teica, ka gūts gana daudz punktu, bet sirds prasīja uzvarēt mājās. Taču tas bija zināms lūzuma punkts par sliktu Sīversam, kurš otrajā braucienā palika uz nulles, un šveicietim sezonas turpinājumā arvien vairāk bija jāriskē. 

Jonass ir apmierināts, ka sezonā smagākie posmi jau aizvadīti, un vairs nekur nav tālu jālido un neizjūk ierastais treniņu darbs. Tas ļauj mierīgi turpināt gatavoties. 

Kopš Ķeguma ir aizvadīti 10 posmi, un Sīverss ir noturēts 40 punktu distancē. Tas nav bijis viegli, jo daļa dārgo punktu izkaroti arī pēc kritieniem startā no pēdējās pozīcijas.

Čempionātā atlikušajos divos posmos var summā nopelnīt 100 punktu. Nākamais posms risināsies šajā nedēļas nogalē Asenē, kur smilšu trasē labāk jūtas Pauls, bet pēdējais posms būs Sīversam parocīgākā cietā trasē Francijā. Situācija līderu duelī nav mainījusies - Sīversam jāiet uz visu banku, bet Jonasam no viņa jāturas pēc iespējas tālāk, cik nu tas motokrosā iespējams.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti