Markess ceturto reizi kļūst par pasaules motošosejas čempionu «MotoGP» klasē

Spānis Marks Markess no "Repsol Honda" komandas svētdien ceturto reizi piecu gadu laikā triumfēja pasaules motošosejas čempionātā prestižākajā "MotoGP" klasē.

Kopā Markesam šis bija jau sestais pasaules čempiona tituls, turklāt viņš vien 24 gadu vecumā kļuvis par visu laiku jaunāko braucēju ar četriem tituliem karaliskajā klasē.

Pirms sezonas noslēdzošā, 18.posma - Valensijas "Grand Prix" - Markesam bija droša 21 punkta pārsvars pār "Ducati" komandas itāļu pilotu Andrea Doviciozo. Titulu spānis garantēja piecus apļus pirms sacīkstes beigām, kad Doviciozo krita un izstājās.

Markess sezonu noslēdza ar trešo vietu posmā, zaudējot savam komandas biedram un tautietim Danijam Pedrosam, kā arī francūzim Žoanam Zarko no "LCR Honda" vienības.

Distances sākumā Markess izvirzījās vadībā, tomēr spānis nespēja turēties pretim Zarko uzbrukumiem un vienā brīdī atkāpās pat uz piekto pozīciju. Visu distanci uz riska robežas brauca "Ducati" braucēji Horhe Lorenso un Doviciozo, tomēr noslēgumā abi, atrodoties līderu pieciniekā, viena apļa laikā piedzīvoja kritienus.

Izšķirošajos apļos par pirmo vietu cīnījās Pedrosa un Zarko, pieredzējušajam spānim liedzot konkurentam tikt pie pirmās uzvaras "MotoGP" vērtējumā.

Kā vēstīts, ja Doviciozo būtu uzvarējis, Markess varētu atļauties finišēt pat 11.pozīcijā.

Sezonas noslēguma kopvērtējumā Markess iekrāja 298 punktus, viņam ar 261 punktu sekoja Doviciozo, bet trešo vietu ar 230 punktiem guva spānis Maveriks Vinjaless no "Movistar Yamaha" komandas, kurš svētdien finišēja vien 12.pozīcijā.

Markess iepriekš "MotoGP" ieskaitē triumfēja arī 2013., 2014. un 2016.gadā, turklāt 2010. un 2012.gadā viņš tika pie tituliem arī zemākajās klasēs.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti