Pusdiena

Pusdiena 04.08.2017

Pusdiena

ASV turpinās izmeklēšana par Trampa komandas sakariem ar Krieviju

Spīdveja nākotne Daugavpilī zem jautājuma zīmes

Latvijas spīdveja galvaspilsētā Daugavpilī sporta veida nākotne neskaidra

Spīdvejs ir Daugavpilī populārākais sporta veids, kas stadionā sacensības pulcē tūkstošiem skatītāju. Nākamgad klubam, kas pašlaik startē Polijas pirmajā līgā, apritēs 55 gadu jubileja, bet šobrīd spīdveja komanda piedzīvo smagus laikus, iekrājušies parādi. Lai noslēgtu šo sezonu, līdz gada beigām trūkst vairāk nekā 200 tūkstoš eiro.

Polijas līgā Daugavpils komanda startē kopš 2005. gada, pirms tam klubs piedalījās Krievijas līgā. Polijā augstākais sasniegums ir 2015. un 2016. gadā izcīnītā pirmā vieta pirmajā līgā.

Fani tiekas ar spīdveja komandas un Daugavpils pašvaldības vadību

Apmēram pustūkstotis spīdveja fanu pulcējās Daugavpils stadionā "Lokomotīve", lai tiktos ar komandas un pašvaldības vadību. Līdzjutēji saka, ka nevar palikt vienaldzīgi, ja spīdvejam pienākuši smagi laiki un ir apdraudēta tā pastāvēšana pilsētā.

"Protams uztraucamies, esmu kaislīga spīdveja fane, manam dēlam 43 gadi, tieši tik ilgi es eju uz spīdveju, nevienas sacīkstes neizlaižu," saka bažīga līdzjutēja.

To, ka spīdvejam šobrīd tiešām neklājas viegli, Latvijas Radio apstiprināja “Lokomotīves” valdes priekšsēdētājs Valērijs Šidlovskis. Viņš atzīst, ka

pēdējā laikā katru gadu nebija viegli, bet šogad ir īpaši smagi.

"Visas cerības likām uz iepriekšējo domi, kas solīja mūs finansiāli atbalstīt, ja tiksim labāko četriniekā," pastāstīja Šidlovskis. "Mēs formējām komandu, paralēli mūs solīja atbalstīt "Latvijas dzelzceļa Cargo", taču līdz ar varas maiņu pilsētā visas vienošanās ir izplēnējušas. Tagad sezona iet uz noslēgumu, esam parādos gan braucējiem, gan citās pozīcijās."

Izmaksas visam aug; lai arī spīdvejs joprojām ir pilsētā populārākais sporta veids, tomēr skatītāju skaits tribīnēs mazinās, saka spīdveja komandas darbinieki. Ja agrāk tribīnēs bija apmēram četri tūkstoši skatītāju, tad tagad nāk tikai divi līdz divarpus tūkstoši. "Ko mēs varam padarīt? Biļetes cena vidēji ir 5 eiro, tad kā mēs varam izkulties no šīs situācijas," saka klubā.

Pašvaldības jaunatnes un sporta nodaļas vadītājs Mihails Jenbajevs uzsvēra, ka, iespējams, spīdveja problēmas slēpjas nesekmīgā saimnieciskā darbībā, jo pašvaldības dotācijas spīdvejs saņem. "Neticu, ka vēl tik liela parāda summa parādījās, ja gada sākumā jau piešķīrām 250 tūkstošus. Pagāja pusgads, un tagad atkal tiek prasīta tāda paša summa," sacīja Jenbajevs. "Es saprastu, ja tie būtu procenti 10-15, bet ne tāda summa," viņš piebilda.

Fani saka, domei jāspēj atrast līdzekļus, lai atbalstītu spīdveju. Ja tas notiks, spīdvejs pilsētā būs. Risinājumu meklēs, pilsēta bez spīdveja nepaliks, tiekoties ar spīdveja faniem solīja domes vicemērs Rihards Eigims.

"Šodien varu pateikt, naudu mēs viņiem iedosim. Cik, to neviens šobrīd neviens nezina," teica Eigims.

Pašvaldība paralēli sola piesaistīt spīdvejam sponsoru naudu, pirmās sarunas būs ar "Latvijas dzelzceļa" vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti