Latvijas spīdveja braucēji pirms sacīkstēm apmierināti ar Biķernieku treku

Latvijas spēcīgākie spīdvejisti Andžejs Ļebedevs un Ķasts Puodžuks ceturtdien pēc treniņa Biķernieku bāzes spīdveja trekā slavēja trasi un sestdien "Grand Prix" pretendentu sacīkstēs Rīgā solīja neprognozējamu rezultātu, informēja organizatori. 

Trase ir gluda un tās virskārtas kvalitāte – tuva ideālai, pastāstīja motosportisti. Vienlaikus viņi atzina, ka Biķernieku treka izbraukšanai nepieciešama augsta meistarība un arī veiksme. Latvijas motosportistu priekšrocība ir iespēja trasi iepazīt agrāk nekā citu valstu braucējiem.

"Visu noteiks starts, pirmais līkums un pirmais aplis. Tehniski trase ir diezgan sarežģīta, iespējams, nedaudz asākiem līkumiem nekā citviet. Bet tas ir normāli, jo pasaulē nav divu vienādu spīdveja treku, katrs atšķiras ar savu segumu, līkumiem un slīpuma leņķiem, pēc kuriem sportisti iezīmē vēlamo trajektoriju. Kurš ātrāk "nolasa" trasi, tas arī uzvar,” paskaidroja Ļebedevs.

Biķernieku trasē sestdien risināsies 2016.gada spīdveja "Grand Prix" pretendentu pusfināls. Tik augsta  mēroga spīdveja sacensības Biķerniekos vēl nav notikušas. Sacensībās septiņi labākie plus viens rezervists iekļūs pretendentu finālā, kas 5.septembrī notiks Ribņikas mototrekā Polijā, kur trīs labākie iekļūs 2016.gada "Grand Prix" seriāla pamatsastāvā.

Latviju Biķernieku spīdveja stadionā pārstāvēs Maksims Bogdanovs, Andžejs Ļebedevs un Ķasts Puodžuks. Savukārt no pasaules spīdveja grandiem Rīgā varēs redzēt Pasaules kausa ieguvējus zviedrus Antonio Lindbeku, Peteru Pjungu un Linusu Sundstrēmu. Dāniju pārstāvēs divi Pasaules kausa otrās vietas ieguvēji Peters Kildemands un Kenets Bjerre. Dalībnieku vidū būs 2012.gada Eiropas čempioni pāru sacensībās Andrijs Karpovs un Aleksandrs Loktajevs no Ukrainas, 2013.gada Austrālijas vicečempions Dakota Norts, jaunākais ASV spīdveja čempions Rikijs Velss, pieredzējušie poļi Miroslavs Jabloņskis un Karols Barans, divkārtējais Vācijas čempions Kevins Vēlberts un dānis Leons Madsens, kurš ir piedalījies septiņos "Grand Prix" posmos.

No sacensību 16 dalībniekiem vismaz ducis Rīgā reāli pretendē uz iekļūšanu pirmajā septiņniekā. Braucēju vidū nav neviena, kam nebūtu izredžu tikt "Grand Prix" pretendentu finālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti