Latvijas rallijkrosa braucēji netiek pasaules čempionāta posma finālā

Latvijas autobraucējs Jānis Baumanis, neskatoties uz lielisko ātrumu pusfinālā, svētdien pieļāva kļūdu un nespēja sasniegt finālu pasaules čempionāta rallijkrosā prestižākajā "SuperCar" klasē Vācijas posmā, kas notika slavenajā Hokenheimas trasē.

Pusfinālā no pirmās rindas startējušajam "Austria" komandas braucējam Baumanim starts neizdevās ļoti labs, tomēr asā kontakta cīņā aizvadītajos pirmajos līkumos latvietis pakāpās uz trešo pozīciju. Sportisti ļoti sīvi sacentās par pirmajām četrām vietām un Baumanis pat spēja pakāpties uz otro pozīciju, kā arī bija ļoti tuvu kļūšanai par līderi, tomēr ceturtajā aplī, izbraucot no tā sauktā "džokera", viņš ietriecās konkurenta mašīnā un izstājās, beigās braucienā paliekot sestais.

Līdz ar to finālā nepiedalījās neviens Latvijas braucējs. Tajā uzvaru izcīnīja zviedrs Matīass Ēkstrems, kuram sekoja Tomass Heikinens no Somijas un slavenais amerikānis Kens Bloks.

Pirms tam piektdien un sestdien notikušajā kvalifikācijā Baumanis ieņēma ceturto vietu, kas ļāva pusfinālā startēt no pirmās rindas, bet cits latvietis Reinis Nitišs ierindojās 13.pozīcijā un pusfinālā bija kā pirmais rezervists. Sākotnēji abi sportisti bija pozīciju zemāk, tomēr vēlāk pēc oficiālo rezultātu paziņošanas viņi spēja pakāpties augstāk.

"All-Inkl.com" komandu pārstāvošais Nitišs sestdien piedzīvoja vairākas tehniskas problēmas un palika bez iespējas piedalīties pusfinālā.

Kopvērtējumā pēc sezonas pirmajiem diviem etapiem pa 48 punktiem ir Ēkstremam un pēdējo divu gadu rallijkrosa pasaules čempionam norvēģim Peteram Sūlbergam, kurš svētdien finišēja ceturtais, bet 45 punktus savācis Heikinens.

Baumanis ar 17 punktiem kopvērtējumā ieņem 11.vietu, bet Nitišs guvis sešus punktus un atrodams 15.pozīcijā.

Aprīļa vidū Portugālē notikušajā sezonas pirmajā etapā triumfēja Sūlbergs, kuram sekoja zviedrs Robins Lāšons un Heikinens. Savukārt abi latvieši palika ārpus pusfināla dalībniekiem.

Pirms diviem gadiem Nitišs izcīnīja pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļu, bet pērn, savā otrajā sezonā "Olsbergs MSE" komandā, viņš palika septītais. Tikmēr J.Baumanis pērn kļuva par Eiropas čempionu "Super 1600" klasē, bet tagad spēris soli augstāk un startē prestižākajā klasē.

Šogad pasaules rallijkrosa čempionāta posms pirmoreiz tiks aizvadīts arī Latvijā, sportistiem 1. un 2.oktobrī viesojoties Biķernieku trasē. Kopumā sezonā būs 12 posmi, no kuriem lielākā daļa notiks Eiropā, bet pa reizei sacensības paredzētas arī Kanādā un Argentīnā.