Sporta ziņas

Baltic Open sacensības kroketā

Sporta ziņas

Eiropas čempionāts basketbolā Reiņa Ošenieka acīm

Drīz Pasaules čempionāta 14. posms rallijkrosā

Latvijas piloti aicina fanus uz pasaules rallijkrosa sacīkstēm Biķerniekos

Biķernieku trasē 16. un 17. septembrī notiks pasaules rallijkrosa čempionātā desmitais posms, kur sezonā labāko rezultātu centīsies sasniegt Jānis Baumanis un Reinis Nitišs. Abi Latvijas piloti čempionāta kopvērtējumā šobrīd ir attiecīgi 13. un 14. vietā, taču mājas trasē Rīgā sola neaizmirst arī par līdzjutējiem un būs atvērti saziņā ar faniem.

Pirms posma Rīgā līderis kopvērtējumā ir zviedrs Johans Kristofersons, kurš uzvarējis pēdējos četros posmos, sezonas gaitā iekrājis 241 punktu un Latvijā var garantēt sev čempiona laurus. Zviedra tuvākais sekotājs ir viņa komandas biedrs "PSRX Volkswagen Sweden" sastāvā 2014. un 2015. gada pasaules čempions Peters Solbergs (195 punkti). STARD komandas pārstāvis Baumanis iekrājis 66 punktus, savukārt ar EKS auto startējošam Nitišam azotē 55 punkti.

Uz Rīgu pošas arī Eiropas rallijkrosa čempionāta "Supercar" un "Super1600" klašu dalībnieki. Biķernieku trasē noslēgsies piecus posmus garā pilnpiedziņas "Supercar" klases sezona, kur pēc četriem posmiem uz uzvaru kopvērtējumā pretendē trīs piloti. Vadībā ir iepriekš pasaules čempionātā startējušais Antons Marklunds (99 punkti), kuram seko Tomass Brintesons (81), un 2015. gada Eiropas "Supercar" čempions Tomijs Rustads (70).

Priekšpiedziņas "Super1600" klases kopvērtējuma galvgalī pēc četriem no sešiem posmiem dalītās līderpozīcijās ar 90 punktiem ir latvietis Artis Baumanis un ungārs Krištians Žabo. Rīgā notiks čempionāta priekšpēdējais posms, pēc kura dalībniekiem vēl būs jādodas uz Vāciju.

Sagaidāms, ka kopumā trasē dosies 83 spēkrati, no kuriem septiņus vadīs latviešu piloti. Pasaules čempionāta posmā līdzās Nitišam un Jānim Baumanim startēs 19 ārvalstu piloti. Eiropas "Supercar" klasē būs 32 dalībnieki, bet starp Eiropas "Super1600" klases 30 dalībniekiem atrodami vēl pieci latvieši – Artis Baumanis, Juris Spīķis, Arnis Odiņš, Mārtiņš Lapiņš un Edijs Ošs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti