Latvijas komanda iegūst 16.vietu Nāciju motokrosā

Latvijas motokrosa komanda svētdien Vācijā iekļuva Nāciju kausa galvenajā finālā, kur ieguva 16.vietu, informēja Latvijas Motosporta federācija. Latvijas braucēji uzvarēja gandarījuma B finālā un kvalificējās galvenajām sacīkstēm, kur cerības uz augstāku vietu izbojāja Matīsa Karro tehnikas defekts pēdējā braucienā.

Finālā Latvija motokrosisti Karro, Dāvis Ivanovs un Augusts Justs nopelnīja 129 punktus, kas 20 valstu konkurencē ļāva apsteigt četras valstis. Nāciju kausu izcīnīja Beļģija ar 27 punktiem, aiz sevis trijniekā atstājot ASV (30 punktu) un Itāliju (33).

A finālā katrs dalībnieks startēja divos braucienos, kur Karro nopelnīja 13. un 35.vietu, Ivanovs ieņēma 24. un 28.vietu, savukārt Justs ierindojās 35. un 37.vietā.

Finālā pēc otrā brauciena Latvijas bija 14.vietā, taču trešajā braucienā Karro izstājās motocikla dzinēja defekta dēļ. Tobrīd viņš braucienā turējās 11.vietā, bet Latvijas komandai bija izredzes pacīnīties par 12. līdz 13.vietu kopvērtējumā.

Jau vēstīts, ka sestdien Toišentāles trasē aizvadītajā kvalifikācijā Latvija ierindojās 21.vietā un uzreiz netika galvenajā finālā. Tomēr Latvija 20 spēcīgāko komandu vidū iekļuva svētdien ar uzvaru B finālā jeb gandarījuma braucienā. B finālā Karro "Open" klasē uzvarēja, MX2 klasē Ivanovs finišēja desmitais, savukārt Justs MX1 klasē ieguva 16.vietu. Ivanovs izlasē aizstāja Robertu Justu, kurš Vācijā nevarēja startēt savainojuma dēļ. B finālā Latvija bija pirmā ar 11 punktiem un par vienu punktu apsteidza Puertoriko motosportistus.

Toišentālē Nāciju motokrosā startēja dalībnieku rekordskaits - 40 valstis. Pērn Latvija Nāciju kausā sasniedza līdz šim augstāko rezultātu, izcīnot 14.vietu 33 valstu konkurencē. Nākamgad Nāciju motokross pirmoreiz notiks Latvijā, Ķegumā.