Latvijas izlase spēcīgā sastāvā gatava Nāciju motokrosa izaicinājumam

Pērn Latvijas motokrosa izlase nemaz netika līdz startam prestižajā Nāciju kausā, ko sauc par motokrosa olimpiskajām spēlēm. Šogad viss atkal vairāk vai mazāk ir kārtībā un latvieši uz sezonas pēdējo lielo startu pratuši sapulcēt teju labāko sastāvu – ierindā būs Latvijas labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass, kuram kompāniju sastādīs pieredzējušie Toms Macuks un Dāvis Ivanovs. Visi trīs braucēji sacensībām jau nedēļu gatavojas ārpus Latvijas.

Prestižās un svarīgās Nāciju motokrosa sacensības šogad notiks Nīderlandes trasē Asenē. Pirms gada Latvijas komanda finansiālu apsvērumu dēļ nedevās uz ASV notikušo Nāciju kausu, turklāt  traumas dēļ bija izkritis komandas neapšaubāmais līderis Jonass. Arī šogad jautājums par naudu bija aktuāls, tomēr viss tika sakārtots un komanda startēs Nīderlandē. 

Latvijas motokrosisti startēs Nāciju kausā Māris Bergs

Jonass šogad aizvadīja debijas sezonu prestižajā MXGP klasē. Lai arī sezonas starts viņam bija smagnējs, vasaras otrajā daļā Latvijas braucējs demonstrēja teicamu ātrumu, regulāri cīnoties par vietām uz goda pjedestāla un kopvērtējumā tika līdz 6.vietai.

Asenes trasi Jonass sarunā ar Latvijas Radio raksturoja kā ļoti specifisku, taču tā viņam iet pie sirds.

Latvijas izlases līderis Nāciju kausā gan brauks nevis MXGP klasē, bet "Open" klasē. MXGP klases braucienos sacentīsies šīs sezonas Latvijas čempionāta ātrākais braucējs Toms Macuks. Viņš šosezon triumfēja ne tikai Latvijas čempionātā, bet izcīnīja uzvaru arī Baltijas čempionātā, pārspējot kaimiņus igauņus un lietuviešus. Tāpat Macuks ar visai atzīstamiem rezultātiem brauca dažādās starptautiska līmeņa sacensībās. Pats braucējs ir apmierināts ar šosezon paveikto, turklāt Macuks nesen ticis pie jauna KTM 450 kubikcentimetru motocikla, līdz ar to viņam pirms sacensībām bija aktīvs treniņu un motocikla regulēšanas posms.

Lielākās galvassāpes izlases vadībai sagādāja MX2 klases braucēja izvēle.

Latvijas labākais braucējs šajā klasē Kārlis Sabulis vasarā tika diskvalificēts par dopinga lietošanu – viņa organismā tika atrastas mildronāta pēdas. Sabulis pavasarī startēja maratonā, pēc kura veikšanas viņš sajutis sāpes krūtīs. Ārsti izrakstījuši medikamentus, tostarp mildronātu. Federācija par šo situāciju gan tika informēta tikai pēc tam, kad Sabulim bija veiktas dopinga analīzes, tāpēc sportists saņēmis diskvalifikāciju. Līdz ar Sabuļa izkrišanu no ierindas tika lemts, ka pie MX2 motocikla stūres sēdīsies pieredzējušais Dāvis Ivanovs, kurš ikdienā brauc ar lielāko un jaudīgāko MXGP moci. Ivanovs Latvijas Radio pastāstīja, ka sarežģītākā bijusi pierašana pie MX2 motocikla jaudas niansēm.

Favorīti Nāciju kausā būs ierastie –

gana spēcīgu sastāvu pulcējusi ASV izlase, kuras līderi nestartē pasaules čempionātā, bet brauc savās mājās. Ļoti spēcīgu sastāvu ar Džefriju Hērlingsu priekšgalā pulcējusi arī Nīderlande, tāpat nopietnu konkurenci viņiem sastādīs Beļģija un Francija. Mūsējie tikmēr kā pirmo mērķi uzstāda vietu A finālā.

Nāciju kausa sacensībās šogad startēs 34 valstis. Pirms diviem gadiem Latvijai nebija  veiksmīgākais starts un nācās samierināties ar B finālu un 25.vietu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti