Latvijas izlase gatavojas startam Nāciju kausa izcīņā motocikliem ar blakusvāģiem

Jau šajā nedēļas nogalē pēc divu gadu pārtraukuma Latvija ar savu komandu būs pārstāvētu Nāciju kausa izcīņā motocikliem ar blakusvāģiem. Motokluba “X-Kross” izveidotājs un izlases vadītājs Ritvars Stāmers stāsta, ka atjaunot Latvijas komandas dalību Eiropas Nāciju kausā blakusvāģiem nav bijis pirmmērķis – tas esot nācis pats no sevis.

Latvijas komanda Nāciju motokrosā motocikliem ar blakusvāģiem iepriekšējo reizi startēja 2013. gadā Itālijā, bet iepriekšējos gados valsts gods šajā pasākumā nav aizstāvēts, jo pasaules čempionātā regulāri nav startējis neviens valsts pilots.

Sacensības 8. un 9. oktobrī notiks Francijā. Latvijas izlase tajās būs pārstāvēta ar trim ekipāžām. Pirmajā A ekipāžā brauks Kaspars Stupelis ar pilotu Jāni Daideru, kuri kopā startē Latvijas un Igaunijas čempionāta posmos. B ekipāžā brauks pieredzējušais Māris Rupeiks ar 2009. gada pasaules čempionu Kasparu Liepiņu, kuri ir šī gada Latvijas čempioni.

C ekipāžā kopā brauks stūrmanis Modris Štelle un lietuviešu kantētājs Konstantīns Beleckis. Lietuvietis esot ļoti talantīgs, bet pilnas trīs ekipāžas Latvijā nokomplektēt esot ļoti sarežģīti, to atzina Štelle, kurš Nāciju kausā brauca vēl tālajā 2001. gadā, skoloja tolaik jauniņo Stupeli. Tagad Kaspars palīdzējis Modrim sasniegt nepieciešamo sportisko formu, lai varētu piedalīties sacensībās.

Dalība šajās sacensībās nav lēts prieks. Iegūt vairāk atbalstītājus traucējis vēlais lēmums – tas pieņemts aptuveni pirms mēneša. Uz nākamo sezonu tas būs vieglāk. Lai Latvijas komanda startētu Nāciju kausā, bija nepieciešami 15 tūkstoši eiro

Latvijas izlase Nāciju kausā motokrosā ar blakusvāģiem no 2004. līdz 2012. gadam allaž bija stājusies uz goda pjedestāla, gūstot uzvaras 2005. un 2007. gadā.

Nestartējot Latvijas izlasē, pērn Stupelis palīdzēja triumfēt Nīderlandei Nāciju kausā, bet 2014. gadā Elvijs Mucenieks un Liepiņš bija čempioni Beļģijas komandas rindās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti