Latvijas blakusvāģu piloti kaldina ambiciozus plānus jaunajai sezonai

Aiz loga visai strauji iestājušies rudenīgi laikapstākļi, liekot punktu motokrosa sezonai. Viens no ierasti populārākajiem motokrosa veidiem Latvijā ir blakusvāģi, kur mūsējiem ir ļoti plašs trofeju un panākumu saraksts. Sezona gan tikko neslēgusies, bet braucēji jau ir domās par nākamo sezonu.

Blakusvāģu motokrosa sezonai trekns punkts tika pielikts pagājušajā nedēļas nogalē, kad Latvijas izlasē Dānijā notiekošajā Nāciju kausā ieguva trešo vietu. Tikmēr Nīderlandes komandā par čempionu kļuva kantētājs Kaspars Stupelis, kurš startē ekipāžā ar Etjēnu Baksu.

Blakusvāģu braucēji stāsta par veiksmīgo sezonu
00:00 / 02:30
Lejuplādēt

Stupelis un Bakss pagājušā gada ziemā apvienoja spēkus un neslēpa, ka viņiem ir tikai viens mērķis – pasaules čempionu tituls. Tomēr sezona abiem sanāca ļoti smaga – kritieni, traumas un tehniskas ķibeles, kas liedza parādīt savu labāko sniegumu trasē. Rezultātā pasaules čempionāta kopvērtējumā trešā vieta, par ko gan abiem sportistiem prieka visai maz.

Sarunā ar Latvijas Radio Stupelis pastāstīja, ka tieši Nāciju kauss viņam sagādājis prieku, jo tur abiem ar Baksu izdevies parādīt savu potenciālu. „Tas galvenais bija mūsu sniegums – kā mēs braucām, cik ātri bijām, kādas apdzīšanas mēs uztaisījām,” stāstīja Stupelis. „Kad ir labs izpildījums, tad arī beigās ir rezultāts,” braucējs piebilda.

Bakss un Stupelis vēl oficiāli nav paziņojuši par sadarbību arī nākamajā gadā, tomēr, kā norāda Stupelis, abiem sportistiem atlicis vienoties par dažādām niansēm.

„Esam runājuši, bet galīgas detaļas vēl neesam izrunājuši. Mutiski it kā esam vienojušies, bet tā līdz pašam galam vēl ne,” stāstīja latvietis, uzsverot, ka plāno nākamo gadu vēl aizvadīt šādā komandā.

Nāciju kausā Latvijas izlases rindās debitēja Didzis Gorbenko, kurš iepriekš startēja solo klasēs, bet pirms pāris gadiem pārsēdās uz blakusvāģu motocikla. Sportists aizvadīja pāris posmus pasaules čempionātā, kur braucienos cīnījās par vietu desmitniekā, bet Nāciju kausā pārsteidza daudzus, vienā no saviem braucieniem vairākus apļus atrodoties priekšā visai blakusvāģu elitei. Brauciena beigās Gorbenko izcīnīja trešo vietu, piekāpjoties vien Baksam un Stupelim, kā arī sporta veida leģendai Danielam Vilemsenam.

Gorbenko atklāja, ka nākamajā sezonā vēlas startēt pasaules līmeņa sacensībās visas sezonas garumā.

„Šis jautājums vēl ir procesā, tikšos ar igauni, izrunāšu, kādi ir viņam plāni – sakrīt, nesakrīt,” teica sportists, kurš tuvākajā laikā plāno tikt skaidrībā vai nākotnē startēs kopā ar igauņu braucēju.

Nāciju kausā izlasei palīdzēja arī pieredzējušais Māris Rupeiks, kurš ilgus gadus startēja pasaules čempionāta apritē, bet tagad piedalās vietējā čempionātā. Nāciju kausā Rupeiks abos savos braucienos bija desmitais. Ceturtā vieta Latvijas čempionāta kopvērtējumā norāda, ka ātrums vēl nav pazudis.

Pats braucējs tomēr ar aizvadīto sezonu nebija diez ko apmierināts. „Kopumā vērtēju slikti. Kā jau mēs gatavojāmies, tāds arī rezultāts,” teica Rupeiks, skaidrojot, ka aizvadīti ļoti maz treniņu. Viņš arī norādīja, sports šobrīd ir otrajā plānā.

Pasaules čempionātā sezonu aizvadīja arī Lauris Daiders, kurš šogad bija kantētājs igauņa Kerta Varika ekipāžā. Viņiem kopvērtējumā septītā pozīcija.

Tikmēr Laura brālis Jānis Daiders kļuva par Latvijas čempionu. Abi brāļi apvienoja spēkus Nāciju kausā, kur vienā no saviem braucieniem ieguva 4.vietu, demonstrējot, ka viņi joprojām spēj pabraukt ļoti ātri.

Savukārt kantētāja Elvija Mucenieka sezonai svītru pārvilka smaga trauma jau sezonas ievadā. Šobrīd sportists turpina atlabt no gūtajiem savainojumiem.

Tagad blakusvāģu sportistiem laiks pelnītai atpūtai, bet pēc tam jāsāk kaldināt plāni nākamajai sezonai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti