Latvijas blakusvāģu ekipāža J.Daiders/Stupelis pasaules čempionātā cīnīsies par pirmo piecinieku

Latvijas blakusvāģu ekipāža pilots Jānis Daiders un kantētājs Kaspars Stupelis pasaules čempionātā cīnīsies par pirmo piecinieku, ceturtdien notikušajā preses konferencē atklāja komandas pārstāvji.

Jauna komanda, kas daudz strādājusi fiziski

Daiders un Stupelis šajā sezonā startēs komandas "X-Kross" sastāvā, piedaloties pasaules čempionātā un arī citās sacensībās.

"Starpsezonā nav gājis viegli. Esam jauna komanda.

Vienmēr bijušas kādas iestrādnes, bet tagad viss bija jāsāk no nulles – motociklu, apģērbu, atbalsta meklēšanu. Fiziskā ziņā darbu esam izdarījuši labu. Grūti pateikt, kā būs sezonā. Pēdējais mēnesis bijis stresains, daudzas lietas bija jāīsteno," stāstīja Stupelis.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Daiders un Stupelis startēja sacensībās Vācijā un Lietuvā.

"Vācijā dabūjām aukstu dušu. Nedēļas nogalē nobraucām Lietuvā, kur uzvarējām, jo konkurence nebija tik liela. Tomēr dabūjām zināmu komfortu, lai dotos tālāk.

Šonedēļ dodamies uz Čehiju, lai tur startētu vietējā čempionātā, kur ir vērā ņemama konkurence, bet nākamnedēļ jau pasaules čempionāta posms," atzīmēja Stupelis.

"Vācijā augstā tempā visu braucienu nevarējām nobraukt, bet esam veikuši soļus uz priekšu. Jātiek galā ar regulācijām, un vēl jāsaprotas pašiem. Pasaules čempionāta vilciens iet uz priekšu un visi paliek ātrāki. Esmu braucis ar čempioniem un no katra esmu mācījies, es zinu, kā izcīnīt pasaules čempiona titulu. Tās ir tās mazās lietas, ko varu dot," skaidroja pieredzējušais latviešu kantētājs.

Trijniekā var iebraukt astoņas ekipāžas

Latvijas ekipāža sacensībās piedalīsies ar "Zabel" dzinēju, bet spēkrata rāmis veidots VMC rūpnīcā.

"Rāmis ir konkurētspējīgs, ar to nevajadzētu būt problēmām. Gribējām notestēt uz cietām trasēm Spānijā, bet tas neizdevās," atklāja Stupelis.

Kā uzskata Stupelis, gaidāmajā sezonā pārsteigumiem nevajadzētu būtu un par titulu cīnīsies ekipāžas, kas iepriekš uzskatītas par favorītiem.

"Beļģijas, Nīderlandes, Vācijas čempionātos braucējiem bijuši mainīgi rezultāti. Tāpēc kaut ko prognozēt grūti, bet gribētos domāt, ka tie paši būs starp favorītiem, kas iepriekš. Tomēr es savas likmes neliktu. Ir astoņas ekipāžas, kas var iebraukt pirmajā trijniekā," secināja Stupelis.

Abi motosportisti Latvijas ekipāžai pamatus lika jau pagājušajā sezonā.

"Šķita, ka tā kopējā sajūta mums abiem ar Jāni atnāca diezgan ātri. Tomēr Jānim iepriekšējais spēkrats bija zināms, bet tagad bija ziemas pauze un citādāks motocikls, tāpēc tagad ir jāpierod. Tomēr pārliecību gūstam arvien ātrāk. Jābrauc treniņi un mazās sacensības. Bet vēl progress būs," uzsvēra Stupelis.

Būs jāpierod pie jaunās tehnikas un pasaules čempionāta ritma

Iepriekšējās trīs sezonas neviena Latvijas ekipāža pasaules čempionātā neaizvadīja pilnu sezonu, startējot vien vietējos un Igaunijas posmos.

"Mēģinājām šogad izskata ziņā būt citādāki. Esam Latvijas komanda, tāpēc ķiveres ir dažādās krāsās, tostarp Latvijas," atzīmēja Stupelis.

Starpsezonā abi sportisti trenējušies kopā, slēpojuši un devušies uz svaru zāli.

"Tehnika vēl nav līdz galam izkosta, lai varētu cīnīties par augstām vietām. Tomēr vēl ir laiks un tiksim galā," atzīmēja Daiders.

Latvijas čempionātā Daidera un Stupeļa ekipāža brauks piecos no septiņiem posmiem.

"Bija plānota treniņnometne Spānijā, taču budžeta dēļ tas neizdevās, tāpēc bija jātrenējas Latvijā. Mums ir divi kaujasspējīgi "Zabel" motori. Tas laiks, kamēr neesam bijuši pasaules čempionāta apritē, nostrādājis par sliktu. Paies laiks, kamēr apradīs ar jauno tehniku," stāstīja komandas menedžeris Anatolijs Abramovs.

Piedalīsies 25 sacensībās

"Mūsu mērķi paliek iepriekšējie – šogad cīnāmies par pasaules čempionāta piecinieku. Centīsimies būt aktīvi sociālajos tīklos, mums ir atvērta sava "Facebook" lapa, turklāt ir arī savs logo. Līdz pirmajam pasaules čempionāta posmam atvērsim arī savu mājaslapu," sezonas mērķus un plānotās mārketinga aktivitātes atklāja Abramovs.

Bez pasaules čempionāta komanda startēs arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas čempionātos.

"Kopumā 25 sacensības, no tiem 14 pasaules čempionāta posmi. Brauksim visos planētas meistarsacīkšu etapos. Visas trases puišiem ir perfekti zināmas. Vienīgi trase Austrijā būs kaut kas jauns pilnīgi visiem," teica Abramovs.

Kā atzīmēja komandas vadītājs Ritvars Stāmers, viņš ir ļoti lepns, ka Daidera un Stupeļa ekipāža pārstāvēs viņa klubu. "Aizvedām to uz Nāciju kausu, kur redzējām, ka šī ekipāža ir ļoti spēcīga," teica Stāmers.

Pasaules čempionāta pirmais posms norisināsies nākamajā nedēļas nogalē Oldebrūkā, Nīderlandē.

Stupelis ir trīskārtējs pasaules čempions, divas reizes titulu izcīnot ar Danielu Vilemsenu (2003. un 2004.gadā), bet aizpērn viņš triumfēja Etjēna Baksa ekipāžas sastāvā. Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par vicečempionu, divreiz to paveicot ar Kristeru Serģi, bet trīs reizes ar Baksu.

Savukārt Jānis Daiders, startējot kopā ar vecāko brāli Lauri, 2011.gadā kļuva par vicečempioniem. Savukārt 2013.gadā brāļi Daideri bija ceturtie, septīto vietu ieņēma Māris Rupeiks ar Haraldu Kurpnieku, bet nākamās trīs sezonas neviena Latvijas ekipāža pasaules čempionātā neaizvadīja pilnu sezonu, startējot vien vietējos un Igaunijas posmos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti