Latvijas autosportisti uzvar 24 stundu sacensībās Portugālē

Latvijas komanda “Tempo 24H” trīs pilotu sastāvā uzvarēja absolūtajā vērtējumā 24 stundu sacensībās Portugālē, kur startēja 77 ekipāžas. Pirmo reizi 13 gados, kopš latviešu autosportisti startē 24 stundu sacensībās Portugālē un Francijā, tika sasniegta augstākā virsotne – pirmā vieta absolūtajā vērtējumā, trešdien informēja komandā.

“Tempo 24H” piloti Igors Skoks, Rūdolfs Skoks un Arvis Piķis uzvaru Fronteirā izcīnīja, startējot ar "Mitsubishi Pajero" spēkratu, kopā veicot 118 apļus. Sacensības  “AFN 24 Horas TT 2017” Portugālē risinājās jau 20. reizi.

Latviešiem veiksmīgs pavērsiens bija sacensību pēdējā stundā, kad trasē gandrīz vienlaicīgi tehniskas problēmas piemeklēja pirmās divas līderu ekipāžas. Otro un trešo vietu finišā sadalīja Francijas un Itālijas ekipāžas, kas veica attiecīgi 117 un 114 apļus.

Tā kā 15,9 kilometrus garā trase bija ļoti šaura un akmeņaina, turklāt siltā laika dēļ arī sausa un ātra, pieauga kļūdu riska iespēja. Pie mazākās neveiksmes un remontu zonā pavadītā laika rezultātu tabulā ātri vien varēja noslīdēt ārpus pirmā desmitnieka.

Šogad cīņa pirmajā desmitniekā bija ļoti spraiga, līderi mainījās nepārtraukti, jo trasē uzrādītais ātrums bija ļoti līdzīgs, visu noteica pilotu pieļautās kļūdas, tehnikas izturība un mehāniķu ātrais un prasmīgais darbs.

Līdz šim Latvijas autosportistiem diennakts sacensībās augstākais sasniegums bija otrā vieta, ko 2015.gadā sasniedza pašreizējā ekipāža, kā arī 2005.gadā, kad to paveica Andris Dambis, Igors Skoks un Māris Saukāns ar automašīnu “OSCar”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti