Sporta studija

Soļotājs Rumbenieks - latiņa pasaules čempionātā ir ļoti augsta

Sporta studija

Motosportists Jonass debijas sezonā MXGP klasē izcīnījis respektu

Latvijas tiesneši uzrauga arī F-1 sacīkstes

Latvieši tiesā F-1 sacīkstes

Lai gan pirmās formulas sacensībās vismaz pagaidām nav latviešu pilotu, latvieši sacensībās ir. Šoreiz “Sporta studija” stāsta par diviem Latvijas tiesnešiem, kuri strādāja Soču GP.

Ģirts Auziņš kā tiesnesis strādājis jau deviņos F-1 posmos, bet Dairim Vīksnem Sočos aizvadītās sacīkstes bija otrās.

Tiesneši sacensību vietā ierodas otrdien, un pirms sacīkstēm piedalās seminārā. Pirmajā gadā arī kārto mutisku eksāmenu komisijas priekšā.

Visā trasē kopā darbojas ap 500 tiesnešu. No tiem 250 uzrauga tieši notiekošo trasē. Visi sadalīti pa posteņiem, un kopā ar pārējo dienestu pārstāvjiem vienā postenī atrodas ap 20 cilvēku.

Daira postenī šoreiz notika vairākas avārijas. Pirmā doma, redzot, kā saduras divas formulas, esot, uz kuru pusi spēkrati lidos, lai zinātu, kur skriet. Situācijas mēdzot būt dažādas, jo pēc sadursmes piloti var apjukt, atklāja Vīksne.

Ģirts strādā tehniskajā komisijā. Viņam jāpārbauda spēkrata un ekipējuma atbilstība tehniskajiem noteikumiem. Arī jāfiksē, kas tiek darīts ar pašu formulu. Nepilnības ir dažādas, piemēram, neatbilstošs apģērbs vai nepietiekams cilvēku skaits. Ģirts strādājis teju visu grandu nometnēs. Sočos viņam bija jāstrādā ar “Mercedes”, un viņš bija liecinieks Lūisa Hamiltona uzvarai.

Dairim darbadienas bija daudz garākas. Jāceļas četros no rīta, jo trases tiesneši apkalpo arī trešās un otrās formulas sacensības. Modrību saglabāt nemaz nav tik viegli, vēl ņemot vērā, ka saulē jācepinās speciālā kombinezonā. Un formulai drīkst tuvoties tikai ar trim speciāliem cimdiem rokās. Turklāt arī jāpārzina, ko ar formulu drīkst darīt.

Ģirta sapnis ir nonāk GP posmā Melburnā, Moto GP sacīkstēs, savukārt Dairis grib tiesāt Monako GP. Bet abi cer, ka reiz Biķerniekos atgriezīsies labākie rallijkrosa braucēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti