Kartinga braucējam Grūbem 17.vieta pasaules čempionātā

Latvijas kartinga braucējs Henrijs Grūbe sestdien izcīnīja 17.vietu Japānā notikušajās "Rotax Max Challenge" pasaules finālsacensībās prestižākajā DD2 klasē

Par pasaules čempionu tika kronēts ungārs Ferencs Kančars, kuram Grūbe 20 apļus garās distances noslēgumā zaudēja 17,992 sekundes. Savukārt 25.pozīciju ieņēma Mārtiņš Šteinerts, kurš Kančaram zaudēja sešus apļus.

Tikmēr "DD2 Masters" grupā senioriem Uldis Timaks ierindojās 25.vietā, no uzvarētāja Jaunzēlandes sportista Raiena Urbana atpaliekot minūti un 0,114 sekundes.

Nāciju kausa ieskaitē Latvija šoreiz klasificēta 28.vietā starp 50 valstīm, bet par uzvarētāju kļuva ASV.

2012.gadā par pasaules vicečempionu kartingā kļuva Latvijas sportists Konstantīns Calko. Tā bija Latvijai pirmā individuālā medaļu pasaules čempionātā kartingā vēsturē. 2006.gadā Latvijas komanda vēl spēja tikt pie bronzas Nāciju kausā.

"Rotax Max Challenge" finālsacīkstēs piedalās sportisti, kuri izcīnījuši panākumus "Rotax" kartinga tehnikas ražotāja klasēs "Rotax" kausa izcīņā savā valstī vai reģionā.