Kantētājs Stupelis: Labais līkums blakusvāģu motokrosā ir izšķirošs

Blakusvāģu motokrosa specifika nav mainījusies kopš Kristera Serģa un Arta Rasmaņa uzvaru laikiem - par čempioni var kļūt tikai ekipāža ar bezbailīgu startu un izciliem labajiem pagriezieniem, kur lielākā atbildība ir kantētājam. Tieši pēc vēl neredzēti ātriem un efektīviem labajiem pagriezieniem Kasparu Stupeli sauc par labāko kantētāju pasaulē, un teicamas prasmes viņam nezūd arī pēc sacensību režīmā trasē nobrauktas pusstundas. 

Labais līkums ir viens no grūtākajiem elementiem blakusvāģu motokrosā, Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" teica Stupelis. Daudzi domā, ka svarīgākais kantētājam ir spēcīgas rokas, taču ķermeņa stiprākā daļa ir kājas, no kurām trasē ļoti daudz kas atkarīgs, paskaidroja motosportists, kurš šogad aizvadīja jau 325. sacīksti pasaules čempionātos.

Pirms labā līkuma kantētājs stāv taisni un pagrieziena sākumā jau cenšas virzīt ķermeni pa labi, bet iebraukšanas brīdī maksimāli izvirza ķermeni pa labi, profesionālās gudrības atklāj Stupelis. Jo vairāk izdosies izkantēt, jo mazāk blakusvāģis celsies gaisā. Svarīga loma pagriezienā ir kreisajai kājai, kas, aizāķēta aiz blakusvāģa konstrukcijas loka, palīdz noturēt ķermeni.

Karjerā trīsreiz par pasaules čempionu kļuvušais Stupelis atzīst, ka atpakaļ stāvus pēc kantēšanas tikt ir grūtāk, bet pilota uzdota gāze dod impulsu ķermeņa kustībai augšup. Uzreiz pēc pagrieziena kantētājam pēc iespējas ātrāk jānostājas uz aizmugurējās ass, lai motociklam būtu labāka saķere ar zemi un līdz ar to arī ātrums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti