Kantētāja Daidera ekipāža sestā PČ posmā; Muceniekam nopietnas traumas

Blakusvāģu motokrosa kantētājs Lauris Daiders svētdien kopā ar Igaunijas pilotu Kertu Variku izcīnīja sesto vietu Spānijā notikušajā pasaules čempionāta trešajā posmā motokrosā ar blakusvāģiem, kamēr pēc iesildīšanās laikā piedzīvotā kritiena atklājies, ka citam latviešu kantētājam Elvijam Muceniekam ir lauztas piecas ribas un arī muguras skriemelis.

Par svētdienas sacensību uzvarētāju kļuva beļģa Marvina Vanlušena ekipāža, kas apsteidza nīderlandieti Kūnu Hermanu un britu Stjuartu Braunu.

Tikmēr Variks kopā ar Daideru bija sestie. Pirmajā braucienā viņi ierindojās sestajā vietā, kamēr otrajā bija septītie.

Pirmajā braucienā tehnisku ķibeļu dēļ nestartēja kantētājs Kaspars Stupelis kopā ar Nīderlandes pilotu Etjēnu Baksu, bet otrajā braucienā viņi bija otrie, kas divu braucienu summā lika samierināties ar desmito vietu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka iesildīšanās laikā smagu kritienu piedzīvoja Mucenieks kopā ar Francijas pilotu Valentēnu Žiro, kuri turklāt sestdien abi guva uzvaru kvalifikācijā.

Kā liecina kluba "X99"/"Slīterāni" informācija, Mucenieks šajā kritienā ir lauzis piecas ripas un arī muguras skriemeli. Sportistam jau veikta operācija.

Iesildīšanās treniņā viņi mēģinājuši pārlēkt tramplīnu, kas rezultējās kritienā, blakusvāģa stienim, pie kā turas līdzbraucējs, ietriecoties Muceniekam tieši mugurā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem līderis ar 131 punktu ir Vanlušens, bet 118 punkti ir Hermanam. Varikam un Daideram ir 86 punkti, kas dod ceturto vietu, sestie ar 75 punktiem ir Mucenieks un Žiro, bet Bakss un Stupelis ar 58 punktiem ir devītie.

Vēl sezonas pirmajā posmā Nīderlandē Mucenieks kritienā lauza plaukstas kaulu, taču tik un tā piedalījās sacensībās, noslēgumā ekipāžai izcīnot septīto vietu. Kritienu pirmajā braucienā piedzīvoja arī Stupelis ar Baksu, kuri sacensības neturpināja. Vēlāk izrādījās, ka Baksam bija lauzts atslēgas kauls, turklāt viņam uzreiz tika veikta arī operācija, bet latvietis iedzīvojās trīs lauztās ribās un plēstā kājas muskulī. Pāris nedēļas vēlāk abi latvieši uz pasaules čempionāta sacensībām jau atgriezās ierindā.

Iepriekšējā sezonā Mucenieks duetā ar Žiro kļuva par vicečempioniem, kamēr sestajā vietā meistarsacīkstes noslēdza latviešu ekipāža Jānis Daiders un Kaspars Stupelis. Par pasaules čempioniem blakusvāģiem kļuva nīderlandieša Etjēna Baksa un francūža Nikolā Musē ekipāža.

Pēc sezonas šķīrās Latvijas ekipāžas ceļi, trīskārtējam pasaules čempionam Stupelim atkal pievienojoties Baksa ekipāžai.

Stupelis divas reizes titulu izcīnījis ar leģendāro nīderlandieti Danielu Vilemsenu (2003. un 2004.gadā), bet 2015.gadā viņš triumfēja Baksa ekipāžas sastāvā. Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par vicečempionu, divreiz to paveicot ar leģendāro latvieti Kristeru Serģi, bet trīs reizes ar Baksu.

Šosezon divi no 13 posmiem notiks Latvijā, sestajam etapam jūnijā risinoties Cēsīs, bet desmitajam posmam jūlijā notiekot Stelpē.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti