Jonass vairākkārt zaudē pozīcijas, bet izcīna astoto vietu Beļģijas «Grand Prix»

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Rockstar Energy Husqvarna" komandas svētdien izcīnīja astoto vietu sezonas 14.posma - Beļģijas "Grand Prix" - pirmajā braucienā prestižākajā MXGP klasē, lai arī otrajā braucienā vairākkārt izkrita no labāko piecpadsmitnieka.

Latvietis pirmajā braucienā jau pēc starta ierindojās septītajā vietā, bet turpinājumā pacēlās vēl par divām pozīcijām, kuras vēlāk gan zaudēja un finišēja septītais. Jonasam kārtējo reizi aiz muguras brauca viņa komandas biedrs lietuvietis Armīns Jasikonis.

Otrajā braucienā Jonass pēc starta bija piektais, apsteidzot francūzi Romēnu Fevru, bet desmitajā vietā pēc pirmā apļa bija šveicietis Žeremijs Sīvers. Pēc otrā apļa latvietis atkrita uz 13.vietu, bet ceturtajā jau pakāpās par divām pozīcijām. Vienubrīd Jonass pakāpās uz desmito vietu, bet jau astotajā aplī piedzīvoja kritienu un noslīdēja par deviņām pozīcijām. Turpinājumā Jonasam izdevās atgūt vairākas pozīcijas, sasniedzot finišu 11.vietā, bet divu braucienu summā izcīnīta astotā vieta. Savu pirmo uzvaru MXGP braucienā izcīnīja Lielbritānijas braucējs Makss Anstī, aiz viņa ierindojās Tims Gajsers, bet trešais palika Glens Koldenhofs no Nīderlandes.

Divu braucienu summā pirmo vietu ieņēma Gajsers, aiz sevis atstājot Fevru un Koldenhofu.

Traumas dēļ MXGP klasē aizvien vēl nestartē KTM rūpnīcas komandas līderi Džefrijs Herlingss no Nīderlandes un itālis Antonio Kairoli.

MXGP klasē pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ir Gajsers, kurš iekrājis 626 punktus, bet otrais ar 439 punktiem ir šveicietis Sīvers, kuram ar 402 punktiem seko francūzis Gotjē Polēns. Tikmēr Jonass ar 321 punktiem atrodas desmitajā pozīcijā.

Savukārt MX2 klasē abos braucienos pirmo vietu izcīnīja spānis Horhe Prado, kurš kopvērtējumā iekrājis 644 punktus, bet otrais ar 520 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens.

Jonasam šī ir debijas sezona spēcīgajā MXGP klasē, turklāt aizvadītajā gadā viņš iedzīvojās smagā savainojumā, tāpēc šo sezonu nācās iesākt nedaudz vieglākā režīmā.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem devītais jūnijā tika aizvadīts Ķegumā, kur Jonass ieņēma 12.vietu.