Jonass pēc negadījuma motokrosā Ķeguma trasē: Brilles momentā bija pilnas asinīm

Nedēļas nogalē pasaules čempionāta posmā Ķeguma trasē neiztika bez kritieniem, taču vairāki braucēji, tostarp mūsu pašu Pauls Jonass, apliecināja, ka motokrosā startē dzelzs vīri. Pirmajā braucienā Jonass finišēja ar pamatīgi cietušu uzaci, tomēr nepadevās, lai gan vienubrīd motosportistam šķita, ka lielās asiņošanas dēļ nāksies izstāties. 

Pirmā brauciena pirmajos līkumos Jonass piedzīvoja kritienu un bija spiests turpināt cīņu pašā aizmugurē. Brauciena turpinājums tik un tā padevās ļoti smags, jo tā laikā Pauls krita vēl divas reizes, kā arī pārsita uzaci. 

Pauls Jonass par posmu Ķeguma trasēMāris Bergs

"Pēc nelielas kļūdas atsitu galvu pret stūri un pārsitu uzaci," par neveiksmīgo epizodi Latvijas Radio pastāstīja Jonass. "Brilles momentā bija pilnas ar asinīm, bija jārauj nost."

Vienubrīd Jonasam šķitis, ka būs jābrauc malā, un viņš jau skatījies, kur trases malā ir tuvākie mediķi. "Tik traki tecēja [asinis], ka nevarēju vispār aci attaisīt," viņš paskaidroja.

Tomēr vēlāk vai nu vēja, vai citu iemeslu dēļ asins plūšana pierima un Jonass spēja tikt līdz finišam. Brauciena turpinājumā viņš centās izvēlēties mazāk bīstamas trajektorijas un pieliekt galvu, kur tas nepieciešams. Motokrosā braukt bez brillēm ir ļoti bīstami un sarežģīti, jo acīs var trāpīt akmeņi, smiltis vai arī kāds kukainis, apgrūtinot redzamību. Jonasam šajā situācijā izejas gan nebija, un viņš nevēlējās braukt malā, jo tobrīd atradās pozīcijā, par kuru tiek piešķirti punkti.

"Tik viegli es nepadodos, jācīnās līdz galam," piebilda Jonass, kam krekls pēc pirmā brauciena bija pamatīgi notraipīts asinīm.

Pēc brauciena ārsti Jonasa uzacij uzlika vairākas šuves, un otrais brauciens Paulam izdevās labāks. Pēc sacensībām viņš priecājās, ka otrajā braucienā sasniedza labu ātrumu, kas palīdzēja finišēt sestajam. 

Sacensības "Zelta zirga" trasē prasīja upurus, turklāt šoreiz tie bija komandas biedri KTM rindās. Jau pirmā brauciena iesildīšanās apļa laikā nevainīgā situācijā pēc tramplīna krita Džefrijs Herlingss. Pagājušā gada čempions sacensību apritē atgriezās vien pagājušonedēļ, jo ārstēja kājas traumu. Turpat aiz Herlingsa brauca Armīns Jasikonis, kurš no guļošā konkurenta nepaspēja izvairīties un ar priekšējo riteni uztriecās viņa kājai. Pēc brauciena kļuva zināms, ka šajā triecienā Hērlingss lauzis potīti. Sportists gan tik un tā stājās uz starta, brauciena gaitā apsteidza komandas biedru Antonio Kairolī, bet pēdējās minūtēs spēja tikt galā arī ar Arno Tonusu, izcīnot uzvaru. Otrajā braucienā viņš nestartēja un skaidrs, ka Herlingss kādu laiku atkal varēs atpūsties. Savukārt otrā brauciena pirmajā aplī krita Kairolī, kurš guva pleca traumu.

Jau vēstīts, ka Jonass, startējot prestižākajā MXGP klasē, Latvijas "Grand Prix" kopvērtējumā ieguva 12.vietu, bet par uzvarētāju kļuva slovēnis Tims Gajsers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti