Jonass MXGP posmu motokrosā noslēdz septītajā vietā

Latvijas motobraucējs Pauls Jonass no "Gas Gas" komandas svētdien pasaules motokrosa čempionāta 14.posmā Trento "Grand Prix" MXGP klasē kopvērtējumā ierindojās septītajā vietā.

Pirmo braucienu Jonass noslēdza sestajā vietā, bet otrajā finišēja 12. vietā, kas kopvērtējumā deva septīto vietu.

Otrajā braucienā Latvijas braucējam neizdevās starts, kā rezultātā pēc pirmā apļa viņš bija 25.vietā, taču spēja pakāpties līdz 18.vietai, aiz muguras atstājot Spānijas braucēju, savu bijušo komandas biedru Horhi Prado. Latvijas sportists turpināja cīņu par augstāku pozīciju, apsteidzot vairākus braucējus, taču pakāpties augstāk par 12.vietu nesanāca, atpaliekot no 11.vietas ieguvēja par divām sekundēm.

Otrā brauciena sākums izvērsās pavisam savādāk nekā pirmais un pēc starta līderpozīcijā izvirzījās vācietis Henrijs Jakobi, bet francūzis Romēns Fevrs pirmā apļa laikā izvirzījās vadībā.

Nīderlandietis Džefrijs Herlingss un slovēnis Tims Gajsers, lai arī no sākuma atpalika, braucot ļoti ātri un turpināja cīnīties par vietu labāko trijniekā. Četri ātrākie piloti atrāvās no pārējiem par 20 sekundēm, taču šoreiz šveicieša Žeremī Sīvera vietā labāko četriniekā līdzās Herlingam, Gajseram un Fevram bija nīderlandietis Glenns Koldenhofs. Nedaudz vairāk nekā divus apļus līdz brauciena finišam, Herlingss apdzina Koldenhofu, uzreiz apsteidzot viņu par 1,4 sekundēm.

Pirmais finišēja Herlingss, par 1,4 sekundēm lēnāks bija Koldenhofs, bet labāko trijnieku noslēdza Gajsers. Tāpat arī braucēji sarindojās uz posma kopvērtējuma pjedestāla.

Jonass par pirmo braucienu nopelnīja 15 kopvērtējuma punktus, bet otrais brauciens deva deviņus punktus.

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijā ar 555 punktiem ir Herlingss, otro vietu ar 531 punktu ieņem Fevrs, bet trešajā vietā ierindoajs Gajsers ar 528 punktiem. Jonass kopvērtējumā ar 376 punktiem ieņem septīto vietu.

Pagājušajā posmā, kas norisinājās Madrides priekšpilsētā, Jonass kopvērtējumā ieņēma sesto vietu.

Nākamie divi posmie, kas norisināsies 27. un 31.oktobrī tiks aizvadīti šajā pašā trasē.

Pērn par MXGP čempionu trešo reizi tika kronēts Slovēnijas motosportists Tims Gajsers, bet Jonass, kurš vasarā guva smagu traumu, ierindojās 31.vietā.

Šosezon MXGP klasē paredzēti 18 posmi. Sezonas noslēgums plānots novembrī Itālijā.