Jonass izcīna 5.vietu pasaules čempionāta motokrosā posmā Taizemē

Motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien Taizemē izcīnīja 5.vietu pasaules čempionāta otrajā posmā MX2 klasē, liecina rīkotāju informācija. Vēl viens Latvijas motosportists Roberts Justs noslēdza labāko duci.

Jonass divu braucienu summā nodrošināja 28 punktus, bet uzvarēja latvieša komandas biedrs "Red Bull KTM Factory Racing" Nīderlandes motosportists Džefrijs Herlingss, kurš šosezon vēl ne reizi nav palicis bez uzvaras braucienā.

Pirmajā braucienā abi latvieši noslēdza pirmo desmitnieku - pēc kritiena devītais mērķa līniju šķērsoja Jonass, atstājot aiz sevis Justu, kurš aizvadīja sezonā pirmās sacīkstes pasaules čempionātā. Savukārt otrajā braucienā Jonass mērķa līniju šķērsoja piektais, bet 13.vietu ieguva Justs.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem Herlingss ir pārliecinošs līderis ar 100 punktiem un 26 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Žeremiju Zēveru no Šveices. Jonass ir ceturtais ar 68 punktiem, turpretim 19 punktus iekrājušais Justs ieņem 19.vietu.

Pērn Jonass aizvadīja pirmo pilno sezonu pasaules čempionātā un MX2 klasē kļuva par vicečempionu. Herlingss pagājušajā sezonā bez uzvarētāja lauriem palika gūtas traumas dēļ.

Sezonai prestižākajā MXGP klasē gatavojās Matīss Karro, taču treniņsacensībās savainoja kāju un apmēram divus mēnešus vēl ārstēsies.

Pasaules čempionāta jaunajā sezonā paredzēti 18 posmi, tostarp sacīkstes 1.maijā Ķegumā, kur notiks Latvijas "Grand Prix" izcīņa. Nākamajā posmā 28.martā Valkensvārdā, Nīderlandē, risināsies Eiropas "Grand Prix" izcīņa.