Jonass Itālijā ieņem 13. vietu PČ posmā motokrosā MX2 klasē

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien Madžiorā (Itālija) ieņēma 13. vietu pasaules čempionāta (PČ) devītajā posmā motokrosā MX2 klasē, informē sacensību rīkotāji.

Jonass, kurš pārstāv "Red Bull KTM Racing" komandu, pirmajā braucienā finišēja 15. pozīcijā, bet otrajā braucienā ierindojās 12. vietā, nopelnot 14 punktus, kas ir viņa šīs sezonas sliktākais rezultāts. Tas gan netraucēja viņam saglabāt trešo vietu PČ kopvērtējumā.

Otrs Latvijas pārstāvis Roberts Justs braucienos bija 19. un 14. vietā, tiekot pie deviņiem punktiem, kas viņam deva 19. vietu posmā.

Par posma uzvarētāju kļuva Tims Gajsers no Slovēnijs, kurš tika pie 42 punktiem, bet otrais palika Jonasa komandas biedrs un pasaules čempionāta līderis Džefrijs Herlings no Nīderlandes, kurš uzvarēja otrajā braucienā, nopelnot 40 punktus. Trešo vietu ieņēma šveicietis Džeremijs Zēvers ar 38 punktiem. Pirmajā braucienā uzvarēja Aleksandrs Tonkovs no Krievijas.

PČ kopvērtējuma Herlingsam pēc deviņiem posmiem ir 398 punkti, otrais ar 259 punktiem ir šveicietis Valentīns Gilords ar "Yamaha", kurš posmā palika 14. vietā. Arī Jonasam ir 259 punkti, bet ceturtais ar 256 punktiem ir Tonkovs, kurš brauc ar "Husqvarna" motociklu. Justs ar 106 punktiem ir 16. vietā.

Prestižākajā MXGP klasē posmā uzvarēja francūzis Romēns Febvrē, kurš braucienos bija pirmais un sestais, nopelnot 40 punktus. Otrais palika Kevins Strijboss no Beļģijas ar 37 punktiem, bet trešais bija Tods Voterss no Austrālijas ar 36 punktiem.

Kopvērtējuma pēc deviņiem posmiem līderis ar 360 punktiem ir vācietis Maksimilians Nagls, bet otro vietu ar 330 punktiem ieņem līdzšinējais pasaules čempions Antonio Kairoli no Itālijas.

2015.gadā PČ motokrosā risināsies 18 posmi, no kuriem 12. posms notiks Latvijā - 12.jūlijā Ķegumā. Nākamais posms 21. jūnijā risināsies Vācijā.