Jonass ieņem 14. vietu motokrosa PČ posmā Nīderlandē

Pauls Jonass svētdien Valkensvārdas trasē Nīderlandē ieņēma 14. vietu pasaules čempionāta (PČ) piektajā posmā - Eiropas "Grand Prix" izcīņā motokrosā MX2 klasē, liecina organizatoru informācija.

Latvijas motokrosists, kurš pārstāv "Red Bull KTM Racing" komandu, finišēja tikai otrajā braucienā, kurā viņš ieņēma sesto vietu, nopelnot 15 punktus kopvērtējumā. Pirmajā braucienā Jonass izstājās jau pēc pirmā apļa un tika klasificēts 29. vietā. Jonass gan saglabāja trešo vietu PČ kopvērtējumā.

Otrs Latvijas braucējs Roberts Justs posmā ieņēma 15. vietu - pirmajā braucienā viņš finišu sasniedza 18. pozīcijā, bet otrajā braucienā ieņēma 11. vietu, kopvērtējumā nopelnot 13 punktus.

Par posma uzvarētāju kļuva Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kurš uzvarēja abos braucienos. Otrais palika francūzis Žordi Tiksjērs ar "Kawasaki" braucamo, nopelnot 40 punktus, bet trešais bija krievs Aleksandrs Tonkovs ar "Husqvarna" motociklu, tiekot pie 38 punktiem.

PČ kopvērtējumā līderis ir Herlingss ar 222 punktiem, kuram seko francūzis Dilans Ferandiss ar 185 punktiem un Jonass ar 148 punktiem.

Jonasam 14. vieta ir šosezon sliktākā piecos posmos. Viņš lieliski aizvadīja trīs pirmos posmus, jo pirmajā posmā Katarā bija sestais, pēc tam Taizemē un Argentīnā Jonas ieņēma otro vietu, bet pirms nedēļas Itālijā viņš palika 11. vietā.

MX2 klasē startē braucēji, kuri nav vecāki par 23 gadiem.

Prestižākajā MXGP klasē posma kopvērtējumā pirmais bija francūzis Gotjē Pulēns, kurš uzvarēja abos braucienos. Otrais ar 44 punktiem bija vācietis Maksimilians Nagls, bet trešo vietu ar 38 punktiem ieņēma beļģis Klemāns Desaijs. Kopvērtējumā līderis ir Nagls ar 214 punktiem, kuram ar 209 punktiem seko Desaijs. Latvijas sportisti MXGP klasē Nīderlandē nestartēja.

Pasaules čempionāts motokrosā 2015. gadā risināsies 18 posmos, no kuriem viens notiks Latvijā - 12. jūlijā Ķegumā.