Jonass iegūst 8.vietu pasaules čempionāta motokrosā posmā

Motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien Toišentāles trasē, Vācijā, izcīnīja 8.vietu pasaules čempionāta posmā MX2 klasē, liecina rīkotāju informācija. Vēl viens Latvijas motosportists Roberts Justs posma kopvērtējumā ieņēma 15.vietu.

Jonass divu braucienu summā nodrošināja 25 punktus, bet uzvarēja latvieša komandas biedrs "Red Bull KTM Factory Racing" vienībā Nīderlandes motosportists Džefrijs Herlingss, kurš šosezon aizvadītajos 14 braucienos vēl ne reizi nav palicis bez uzvaras.

Pirmajā braucienā Jonass finišēja piektais, turpretim otrajā braucienā viņš otrajā pagriezienā nokrita un mērķa līniju šķērsoja 12. pozīcijā. Justa rēķinā bija 11 punkti, kas tika gūti par 10.vietu otrajā braucienā.

Prestižākajā MXGP klasē startēja Toms Macuks, braucienos ieņemot 31. un 22.vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem Herlingss ir absolūts līderis ar 350 punktiem un 80 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Žeremiju Zēveru no Šveices. Jonass arvien ir trešais ar 218 punktiem, turpretim 95 punktus iekrājušais Justs ieņem 13.vietu.

Pasaules čempionāta jaunajā sezonā paredzēti 18 posmi. Nākamais posms pēc nedēļas risināsies Itālijā.

Savukārt blakusvāģu klasē pasaules čempionāta posms svētdien risinājās Kramolinā, Čehijā, kur Latvijas sportisti arī uz pjedestāla netika. Trīs Latvijas kantētāji iekļuva pirmajā desmitniekā. Haralds Kurpnieks beļģa Marvina Vanluhena ekipāžā ieguva 4.vietu, septītais bija Lauris Daiders ar Benu Adriaensenu, savukārt Elvijs Mucenieks ieņēma 9.vietu vēl viena beļģa Kristofa Santermansa ekipāžā.