Jonass debijas sezonā MX2 klasē kļūst par pasaules vicečempionu motokrosā

Talantīgais Latvijas motokrosists Pauls Jonass svētdien pēc sezonas noslēdzošā etapa, kas risinājās ASV, guva pasaules vicečempiona titulu MX2 klasē. Pirms pēdējā etapa Jonass par 18 punktiem atpalika no kopvērtējuma līdera slovēņa Tima Gajsera, bet iesaistīties cīņā par titulu viņam šoreiz neizdevās.

Jonass, kurš pārstāv KTM rūpnīcas komandu "Red Bull KTM Factory Racing", ASV posmā pirmajā braucienā guva desmito vietu, bet otrajā ierindojās sestajā vietā, kas posma summā deva devīto vietu. Savukārt Gajsers ieņēma sesto un ceturto vietu braucienos, arī summā gūstot ceturto vietu.

Sacensības Eiropas sportistiem neierastā trasē notika lielā karstumā, kas bija pietuvojies 40 grādu atzīmei. Šajā etapā dominēja amerikāņi, kas ikdienā nepiedalās pasaules čempionātā. Uzvaru abos braucienos svinēja Džesijs Nelsons.

Pirms tam sestdien Jonass kvalifikācijā pēc izstāšanās tika klasificēts tikai 21.vietā.

Līdz ar to sezonas noslēguma kopvērtējumā Gajsers guva ir 589 punktus, bet Jonass viņam piekāpās par 25 punktiem, kas ir maksimāli iegūstamais skaits vienā braucienā. Savukārt trešo vietu guva brits Makss Enstijs, kurš latvietim zaudēja 27 punktus.

2013.gadā Jonass kļuva par Eiropas un pasaules čempionu 125 kubikcentimetru klasē, bet jau pērn viņš sāka iekrāt pieredzi pasaules čempionātā, pagājušajā ziemā oficiāli pievienojoties KTM rūpnīcas komandai, kur šogad aizvadīja pirmo pilno sezonu. Kaut viņš tikai pirms nedēļas pirmoreiz uzvarēja pasaules čempionāta braucienā, latvietis šosezon pārsvarā brauca ļoti stabili.

Tikmēr Roberts Justs ar 181 punktu sezonas noslēguma kopvērtējumā guva 18.vietu. Justs no "HSF Logistics" komandas pirmajos 13 šīs sezonas posmos bija guvis punktus visos braucienos, bet pēc tam viņam sezona priekšlaicīgi noslēdzās traumas dēļ.

Sezona gan pasaules labākajiem motokrosa braucējiem vēl nav noslēgusies - pēc nedēļas Francijā gaidāmas prestižā Nāciju kausa sacensības.