Jonass ar uzvaru Katarā sāk pasaules čempionāta sezonu motokrosā

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass sestdien Katarā izcīnīja uzvaru abos pasaules čempionāta pirmā posma braucienos MX2 klasē, piesakot sevi kā galveno pretendentu uz čempiona titulu.

Jonass iepriekšējās divās sezonās, pārstāvot "Red Bull KTM" rūpnīcas komandu kopā bija uzvarējis tikai vienā braucienā, kad 2015.gada sezonas beigās bija labākais Meksikā. Iepriekšējās sezonās šajā klasē dominēja Džefrijs Herlingss, kurš tagad beidzot pārgājis uz MXGP klasi.

Katarā Jonass uzvarēja jau piektdien kvalifikācijā, bet sestdien sacīkstēs bija labākais abos braucienos, kaut lielu pārsvaru pār konkurentiem viņam tā arī neizdevās iegūt. Pirmajā braucienā aiz latvieša tikai nepilnas divas sekundes vēlāk finišēja francūzis Benuā Paturels, bet otrajā braucienā viņš atpalika vien sekundi.

Līdz ar to kopvērtējumā pēc pirmā posma Jonasam ir 50 punkti, kamēr Paturels seko ar 44 punktiem.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Jonass izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Pērn MX2 klasē startēja vēl divi latvieši Kārlis Sabulis un Roberts Justs, kurš iepriekšējā sezonā guva pat četrus smadzeņu satricinājums, kas viņam pēc ārstu ieteikuma licis priekšlaicīgi noslēgt karjeru.

LETA jau vēstīja, ka "HSF Logistics" motokrosa komandas latviešu treneris Augusts Justs un mehāniķis Uldis Blumbergs, kā arī "Suzuki" vienības lietuviešu zvaigzne Armīns Jasikonis vīzu problēmu dēļ nevarēja ierasties Katarā, līdz ar to viņiem šis posms iet secen.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 20 posmi, bet Latvijas etaps Ķegumā notiks maija pirmajā nedēļas nogalē.