Jonasam divi kritieni un ceturtā vieta PČ posmā motokrosā

Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien Meksikā piedzīvoja divus kritienus un samierinājās ar ceturto vietu pasaules čempionāta sezonas piektajā posmā MX2 klasē. Jonass abos braucienos finišēja ceturtais un šo vietu ieņēma arī summā.

Pirmajā braucienā pirmais no starta aizbrauca brits Makss Enstijs, kuram sekoja Jonass, bet nedaudz aiz muguras bija latvieša komandas biedrs "Red Bull KTM Factory Racing" rindās Džefrijs Herlingss no Nīderlandes. Tomēr jau pēc pāris līkumiem latvietis pārņēma vadību, šādi noslēdzot pirmo apli. Jonass vadībā noturējās gandrīz trešdaļu distances, bet tad viņu Herlingss apdzina, turklāt īsu brīdi vēlāk latvietis vienkāršā situācijā pēc priekšējās riepas izslīdēšanas nokrita un sacensības atsāka vien septītajā pozīcijā. Līdz finišam Jonass spēja atgūt vien divas vietas, tomēr priekšpēdējā aplī pakāpās vēl pozīciju augstāk, kad pēc motocikla ķibeles no otrās vietas izstājās Enstijs.

Finišā Herlingss tuvāko sekotāju krievu Vsevolodu Briļakovu apsteidza par 33 sekundēm, bet trešo vietu ieņēma šveicietis Džeremijs Sīvers. Savukārt Jonass uzvarētājam zaudēja 40 sekundes.

Tikmēr vēl viens latvietis Roberts Justs, kurš arī brauc ar KTM motociklu un pārstāv "HSF Logistics" komandu, pirmajā braucienā guva 13.vietu.

Otrajā braucienā jau no starta Herlingss un Jonass pārņēma pirmās divas vietas. Dažas minūtes latvietis noturēja otro pozīciju, tomēr vispirms viņu atzina Enstijs, bet vēl pēc brīža latvietis piedzīvoja kritienu cīņā ar itāli Samueli Bernardīni un atkrita uz desmito pozīciju, nokļūstot uzreiz aiz Justa.

Kārtējo ļoti pārliecinošo uzvaru izcīnīja Herlingss, kurš tuvākos sekotājus apsteidza par vairāk nekā 40 sekundēm. Viņam sekoja Enstijs un Sīvers, bet Jonass līdz finišam pakāpās uz ceturto pozīciju. Savukārt Justs distances vidū izstājās un tika klasificēts pēdējais starp 19 sportistiem, kas gan neliedza tikt pie kopvērtējuma punktiem.

Posmā aiz Herlingsa palika Sīvers un Briļakovs, kurš otrajā braucienā finišēja sestais, Jonass ieņēma ceturto vietu, bet Justs palika 17.vietā.

Herlingss šosezon uzvarējis visos desmit braucienos, kas viņam kopvērtējumā dod 250 punktus. Otrais ar 192 punktiem ir Sīvers, bet uz trešo pozīciju ar 166 punktiem pakāpies Jonass, kurš tagad par trim punktiem apsteidz krievu Aleksandru Tonkovu. Savukārt Justs ar 65 punktiem atrodams 14.pozīcijā.

Pērn septembrī tieši Leonas trasē Jonass izcīnīja karjerā pirmo uzvaru MX2 klases sacensību braucienā, bet pie uzvaras posmā viņš tad netika, jo otrajā braucienā krita.

Pirms nedēļas iepriekšējā posmā Argentīnā Jonass pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, pēc kura viņa zodam tika uzliktas vairākas šuves. Viņš gan spēja iziet uz starta otrajā braucienā, kurā bija ceturtais, bet posma kopvērtējumā ieņēma 11.vietu. Tikmēr Justs iepriekšējā posmā ieņēma 13.vietu.

Jau ziņots, ka sezonas pirmajos trīs posmos Katarā, Taizemē un Nīderlandē Jonass ieņēma attiecīgi trešo, piekto un otro vietu. Jonass un Justs bija vienīgie Latvijas pārstāvji Meksikas posmā.

Pēc Leonas etapa nākamais pasaules čempionāta posms 1.maijā notiks Latvijā - Ķeguma trasē.

Jonass pērn aizvadīja pirmo pilno sezonu pasaules čempionātā, līdz pat pēdējam posmam pretendējot uz uzvaru kopvērtējumā, beigās izcīnot MX2 klases pasaules vicečempiona titulu.

Savukārt Justs pirmajos 13 sezonas posmos bija guvis punktus visos braucienos, bet pēc tam viņam sezona priekšlaicīgi noslēdzās traumas dēļ. Noslēgumā latvietis palika 18.vietā.

Herlings ir 2012. un 2013.gada pasaules čempions MX2 klasē, kurā startē motokrosisti līdz 23 gadu vecumam, bet aizpērn un pērn titulu no rokām izlaida traumu dēļ. Viņš atsevišķos pasaules čempionāta braucienos sava karjerā jau ir guvis vairāk nekā 100 uzvaras.