Jānis Daiders un Stupelis izveido Latvijas ekipāžu startam pasaules čempionātā blakusvāģu motokrosā

Blakusvāģu motokrosa pilots Jānis Daiders un Kaspars Stupelis izveidojuši Latvijas ekipāžu startam nākamā gada pasaules čempionātā, aģentūru LETA informēja motoklubs "X-Kross".

 

Kāda Latvijas ekipāža, kurā ir gan pašmāju pilots, gan kantētājs, iepriekšējo reizi pilnu pasaules čempionāta sezonu aizvadīja 2013.gadā.

Daiders un Stupelis startēs komandas "X-Kross" sastāvā, piedaloties pasaules čempionātā un arī sacensībās Latvijā.

"Jānis ar Kasparu ir liels pienesums mūsu salīdzinoši jaunajam klubam. Mums ir svarīgi, lai pieredze rāda piemēru un veicina jaunu sportistu iesaisti motosportā. Esmu pārliecināts, ka sportistu profesionālisms, savstarpējā sadarbība, fiziskā sagatavotība un sniegums spēs mūs mobilizēt jaunam sākumam ne tikai blakusvāģu sportā, bet arī visā motosporta kustībā Latvijā," atzīst motokluba "X-Kross" vadītājs Ritvars Stāmers.

"Ir patiess prieks, ka divi tik pieredzējuši un titulēti sportisti, kopā ar savu komandu spējuši izveidot, manuprāt, perspektīvu un ļoti spēcīgu ekipāžu.

Protams, gan federācijai, gan Latvijas blakusvāģu motokrosam tas ir liels notikums, jo ticu, ka šī ekipāža, ne tikai spēs piedalīties pasaules čempionātā, bet arī cīnīsies par augstākā kaluma cienīgu rezultātu katrā sacensībā," vienība citē Latvijas Motokrosa federācijas prezidentu Dzintaru Jaundžeikeru.

Kā vēsta komanda, Daiders ar Stupeli gatavojas nākamā gada sezonai un plāno startēt arī atsevišķās sezonu iesildošajās sacensībās Beļģijā un Nīderlandē, kur motokrosa sezona sākas nedaudz ātrāk. Tāpat paredzēti starti Igaunijas čempionātā.

Stupelis ir trīskārtējs pasaules čempions, divas reizes titulu izcīnot ar Danielu Vilemsenu (2003. un 2004.gadā), bet pērn viņš triumfēja Etjēna Baksa ekipāžas sastāvā. Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par vicečempionu, divreiz to paveicot ar Kristeru Serģi, bet trīs reizes ar Baksu.

Savukārt Jānis Daiders, startējot kopā ar vecāko brāli Lauri, 2011.gadā kļuva par vicečempioniem. Savukārt 2013.gadā brāļi Daideri bija ceturtie, septīto vietu ieņēma Māris Rupeiks ar Haraldu Kurpnieku, bet nākamās trīs sezonas neviena Latvijas ekipāža pasaules čempionātā neaizvadīja pilnu sezonu, startējot vien vietējos un Igaunijas posmos.

Pirms aizvadītās sezonas sākuma Stupelis guva smagu ceļgala traumu, kā dēļ sacensībās nestartēja pusgadu, bet pasaules čempionātā viņš piedalījās pēdējā posmā, startējot krieva Igora Rodionova ekipāžā.

Aizvadītajā sezonā pasaules čempionāta kopvērtējumā triumfēja Jans Hendrikss un kantētājs Bens van den Bogārts, bet par vicečempioniem kļuva beļģu pilots Bens Adriansens un Lauris Daiders.

Tāpat kā Hendrikss, arī Adriansens dažas dienas pēc pēdējā posma paziņoja par karjeras beigām, līdz ar to L.Daideram bija jāmeklē jauns pilots. Nākamajā sezonā L.Daiders startēs Kristofa Santermansa ekipāža, Elvijs Mucenieks brauks duetā ar Valantēnu Žiro, bet Haralds Kurpnieks startēs ar beļģi Mārvinu Vanlušenu.

Nākamā gada pasaules čempionātā paredzēti 14 posmi, diviem etapiem norisinoties Latvijā - Ķegumā un Stelpē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti