Jāni Baumani tikai nepilna sekunde šķir no iekļūšanas PČ rallikrosā posma finālā

Latvijas autobraucējs Jānis Baumanis svētdien pēc aizvadītām kvalifikācijas sacensībām spēja iekļūt pasaules čempionāta rallijkrosā ceturtā posma, kas risinās Lielbritānijā, pusfinālā prestižākajā "SuperCar" klasē, taču pēc tam no iekļūšanas finālā viņu šķīra tikai 0,894 sekundes.

Jau ziņots, ka sestdien pēc pirmajām divām kvalifikācijas kārtām Baumanis un Reinis Nitišs bija attiecīgi 12. un 22.vietā.

Savus rezultātus būtiski uzlabot latviešiem neizdevās arī svētdien aizvadītajās noslēdzošajās divās kvalifikācijas kārtās. Trešajā kārtā "Austria" komandu pārstāvošais Baumanis bija desmitajā vietā, kamēr Nitišs, kurš šosezon sacenšas "All-Inkl.com" vienībā, bija divpadsmitais. Savukārt noslēdzošajā kvalifikācijas kārtā Nitišs bija 14.vietā, kamēr Baumanis - uzreiz aiz viņa.

Četru kārtu summā Baumanis ar 125 punktiem ieņēma 12.vietu, kas viņam kā pēdējam ļāva iekļūt pusfinālā, kamēr Nitišs ar 93 punktiem bija atrodams 21.pozīcijā. Līdz ar to viņam pusfināls gāja secen.

Savukārt savā pusfinālā Baumanis bija ceturtais, tikai par 0,894 sekundēm atpaliekot no trešajā vietā finišējušā krieva Timura Timerzjanova, bet aiz sevis atstājies slaveno francūzi Sebastjanu Lēbu.

Jau ziņots, ka iepriekšējā posmā, kas notika Beļģijā, abi Latvijas autosportisti apstājās pusfinālā.

Kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderis ar 78 punktiem ir zviedrs Matīass Ēkstrems, viņam piecus punktus zaudē Sūlbergs, bet trešais ar 58 punktiem ir vēl viens zviedrs Jūhans Kristofešsons.

Baumanis ar 27 punktiem atrodams desmitajā pozīcijā, bet Nitišs iekrājis 12 punktus, kas ļauj būt 17.pozīcijā.

Jau ziņots, ka pirms diviem gadiem Nitišs izcīnīja pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļu, bet pērn, savā otrajā sezonā "Olsbergs MSE" komandā, viņš palika septītais. Tikmēr J.Baumanis pērn kļuva par Eiropas čempionu "Super 1600" klasē, bet tagad spēris soli augstāk un startē prestižākajā klasē.

Šogad pasaules rallijkrosa čempionāta posms pirmoreiz tiks aizvadīts arī Latvijā, sportistiem 1. un 2.oktobrī viesojoties Biķernieku trasē.

Kopumā sezonā būs 12 posmi, no kuriem lielākā daļa notiks Eiropā, bet pa reizei sacensības paredzētas arī Kanādā un Argentīnā.

Tikmēr Eiropas čempionāta posmā "Super 1600" klasē Jāņa Baumaņa brālis Artis izcīnīja trešo vietu kvalifikācijā, turklāt pēc tam bija ātrākais arī savā pusfinālā.

Savukārt finālā viņš izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai ungāram Kristiānam Sabo.

Sacensībās startēja arī brāļu Ivo un Uģa Traubergu "TT Motorsport" komanda, kuras braucēji Jegors Saņins un Dmitrijs Malakhovs kvalifikācijā ieņēma attiecīgi 16. un 24.vietu, pusfinālā neiekļūstot.

Artis Baumanis pārstāv "Set Promotion" komandu, kurā pērn startēja arī viņa brālis, kļūstot par Eiropas čempionu.

Jau ziņots, ka sezonas pirmajā posmā Artis Baumanis neiekļuva starp pusfināla dalībniekiem un palika bez ieskaites punktiem.