Ivanovs pirmoreiz izcīna tradicionālo Vaidavas kausu motokrosā

"MX Moduls" komandas motokrosists Dāvis Ivanovs svētdien pirmoreiz karjerā uzvarēja tradicionālajā Vaidavas kausa izcīņā, kur palika nepārspēts MX1 klasē, informēja organizatori. Ivanovs aizvadīja perfektas sacīkstes, kurās nemainīgi saglabāja līdera pozīciju.

Pirmajā braucienā  Ivanovs par dažām sekundēm apsteidza savu komandas biedru Matīsu Karro, bet otrajā braucienā finišēja pusotru sekundi priekšā  igauņu sportistam Gertam Krestinovam. Kopvērtējumā Krestinovs izcīnīja otro vietu,  savukārt Karro ieņēma goda pjedestāla trešo pakāpienu.

MX2 klasē uzvarēja Kārlis Sabulis, blakusvāģu klasē labākie bija igauņi Gordejevs/Mills, MiniMX klasē nepārspēts palika viņu tautietis Martins Lepiks, senioriem labākais bija Raivo Freibergs, bet A30+ klasē – Ronalds Baldiņš. Lielajā Klētskalna tramplīnā tālāko lēcienu veica Dāvis Līvs, aizlidojot 48 metrus.

Vairāk nekā 70 dažāda vecuma braucēju startēja Zelta mopēda balvas izcīņā. Standarta mopēdu  klasē uzvarēja Toms Leitis, kurš  saņēma arī Gundara Levana piemiņai veltīto ceļojošo Vaidavas kausu. Divātrumu  klasē pirmo vietu izcīnīja Kristaps Duks, bet Sporta klasē, skatītāju ovāciju pavadīts, nekādas cerības konkurentiem neatstāja Karro.

42. Vaidavas  kausa izcīņa pulcēja dalībniekus no piecām valstīm. Daudzi braucēji atzina, ka šogad grūtā un sarežģītā Apes mototrase bija nopietns izaicinājumus visiem sportistiem.