Igauņi Kurzemes rallijā aizņem visu goda pjedestālu

Par galveno favorītu uzskatītais igaunis Georgs Gross ar stūrmani Raigo Molderu ("Ford Focus WRC") sestdien kļuva par divas dienas ilgušā Kurzemes rallija uzvarētājiem, informēja organizatori. Visas vietas uz goda pjedestāla aizņēma Igaunijas autosportisti.

Otro vietu izcīnīja Ots Tanaks, bet trešais bija Egons Kaurs. Gross kļuva par trīskārtēju Kurzemes rallija uzvarētāju, jo iepriekš viņš Liepājā palika nepārspēts arī 2010. un 2011.gadā.

Lietainos laikapstākļos aizvadītajā otrajā sacensību dienā Gross un Tanaks svinēja dubultuzvaras visos ātrumposmos, izņemot pilsētas ātrumposmu. Liepājas ostā ātrākais pilots bija Jānis Vorobjovs, kurš ar izcīnītu 5.vietu kļuva par labāko Latvijas braucēju kopvērtējumā. Septīto vietu ieguva Mārtiņš Svilis.

Rallijam bija pieteikušās 105 ekipāžas, no kurām 37 startēja Latvijas, 34 - Igaunijas čempionāta ieskaitē, bet 27 ekipāžas veica saīsinātu distanci kā rallijsprinta dalībnieki. Līdz finišam netika 31 ekipāža.

Latvijas čempionāta ieskaitē N4 grupā Liepājā uzvarēja Vorobjovs, savukārt Aivis Egle ieņēma 3.vietu un pirms pēdējā posma nodrošināja valsts čempiona titulu N4 grupā.

Rallijs "Kurzeme" ir senākais rallijs Baltijas valstīs, kas Liepājā risinās kopš 1965.gada.