Hamiltons uzvar F-1 Lielbritānijas «Grand Prix» izcīņā

Pašreizējais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempions Lūiss Hamiltons no Lielbritānijas ar "Mercedes" formulu svētdien Silverstonas trasē izcīnīja uzvaru Lielbritānijas "Grand Prix" izcīņā, nostiprinoties pasaules čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijās.

Hamiltons kļuva par pirmo britu autosportistu pēc Deivida Kultharda 1999. un 2000. gados, kurš Lielbritānijas "Grand Prix" izcīņā uzvarējis divus gadus pēc kārtas.

Hamiltons sacensībās finišēja pēc vienas stundas, 31 minūtes un 27,729 sekundēm. Otrais palika viņa komandas biedrs Niko Rosbergs no Vācijas, kurš uzvarētājam zaudēja 10,956 sekundes, bet trešo vietu ieņēma "Ferrari" komandas pilots - vācietis Sebastjans Fetels, jo četrkārtējais pasaules čempionāts Hamiltonam zaudēja 25,443 sekundes.

Tālākās vietas ieņēma brazīlietis Felipe Masa ar "Williams", piektais bija viņa komandas biedrs Valteri Botass no Somijas, sestais krievs Daniils Kvjats no "Red Bull" komandas, septītais vācietis Niko Hulkenbergs no "Force India", astotais soms Kimi Raikonens no "Ferrari", devītais meksikānis Serhio Peress no "Forcer India", bet desmitnieku noslēdza divkārtējais pasaules čempions - spānis Fernando Alonso no "McLaren" komandas, kurš nopelnīja pirmo ieskaites punktu kopvērtējumā šajā sezonā.

Sacensību sākumā notika vairāku mašīnu sadursme, pēc kuras trasē devās drošības mašīna. Tobrīd par līderi bija kļuvis Felipe Masa, taču līdz 20. aplim viņš tika apsteigts.

Hamiltons, kurš sestdien bija ātrākais arī kvalifikācijā, izcīnīja piekto uzvaru šīs sezonas deviņos aizvadītajos posmos, bet karjerā viņam šis bija 38. panākums. Trīs uzvaras šosezon ir Rosbergam, bet viena Fetelam.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Hamiltonam ir 194 punkti, Rosbergam 177 punkti, Fetelam 135, bet Botasam 77 punkti. Konstruktoru kausā pārliecinoša līdere ir "Mercedes" ar 371 punktu, kurai seko "Ferrari" ar 211 un "Williams" ar 151 punktu.

Nākamais F-1 posms notiks 26. jūlijā, kad Hungaroringa trasē netālu no Budapeštas notiks Ungārijas "Grand Prix" izcīņa.