Hamiltons uzvar Abūdabī un kļūst par F-1 čempionu

Lielbritānijas pilots Lūiss Hamiltons svētdien ar uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta pēdējā posmā Abūdabī "Grand Prix" triumfēja arī sezonas kopvērtējumā, liecina rīkotāju informācija.

Hamiltons izcīnīja šogad 11. uzvaru un sezonas kopvērtējumā 29 gadus vecais "Mercedes" pilots iekrāja 384 punktus. Par F-1 čempionu Hamiltons iepriekš karjerā kļuva arī 2008.gadā.

Vienīgais Hamiltona konkurents cīņā par titulu pēdējā posmā bija Niko Rosbergs, taču vācieša izredzes izdzisa dzinēja problēmu dēļ. Otrais finišēja brazīlietis Felipe Masa, bet trešais noslēguma posmā, kur par iegūtajām vietām piešķīra dubultu punktu skaitu, bija viņa komandas biedrs Somijas pilots Valteri Botass.

Hamiltonam pēdējā posmā ar finišu pirmajā vai otrajā vietā būtu pieticis uzvarai neatkarīgi no citu pilotu rezultātiem. Pirms posma Abūdabī viņam bija 17 punktu pārsvars pār Rosbergu, kurš sezonas pēdējās sacīkstes sāka no pirmās pozīcijas, taču jau pēc trim sekundēm Hamiltons viņu bija apsteidzis. Rosbergs ieguva 14.vietu un uzvarētājs viņu apsteidza par apli.

Sezonas kopvērtējumā Rosbergs saglabāja otro vietu ar 317 punktiem, turpretim trešais seriāla noslēgumā bija austrālietis Daniels Rikiardo ("Red Bull").