Hamiltons pārliecinoši finišē pirmais F-1 posmā Ungārijā

Britu pilots Lūiss Hamiltons no "Mercedes" komandas svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) sezonas trešajā posmā - Ungārijas "Grand Prix".

Otrais bija Makss Verstapens no "Red Bull", bet trešo vietu izcīnīja Hamiltona komandas biedrs Valteri Botass.

Pirmais pavērsiens sacīkstē bija jau pirms starta gaismu nodzišanas, jo Verstapens, dodoties uz starta laukumu, iebrauca apmalē un sabojāja spēkrata priekšējo daļu. Tiesa, "Red Bull" mehāniķi bija uzdevumu augstumos un laicīgi nomainīja salūzušās detaļas.

Startā Hamiltons nosargāja savu līderpozīciju, kamēr neveiksmi piedzīvojušais Verstapens no septītās vietas pakāpās uz trešo, bet par vicelīderi kļuva Lenss Strols ("Racing Point"). Turpretī Botass atkāpās uzreiz par četrām pozīcijām.

Jau pēc dažiem veiktajiem apļiem liela daļa pilotu devās pitstopā, lai mazākās stiprības lietus riepas nomainītu pret vidējām, jo nokrišņi tā arī netika sagaidīti. Kādu laiku vadībā atradās Verstapens, līdz brīdim, kad arī viņa spēkratam tika mainītas riepas.

Hamiltons pēc pirmajiem boksiem saglabāja līderpozīciju, bet aiz viņa sekoja Verstapens, Strolls un Botass. Sacīkšu turpinājumā gan Strolls zaudēja savu vietu uz goda pjedestāla. Trīs apļus pirms finiša Hamiltona pārsvars bija tik liels, ka viņš varēja iebraukt pitstopā un uzlikt sausā laika riepas, lai uzstādītu ātrāko apļa laiku, kas dod papildus punktu kopvērtējumā.

Tālu aiz goda pjedestāla finišēja Strolls, piekto vietu ieņēma Aleksandrs Albons ("Red Bull"), bet pirmo sešinieku noslēdza Sebastjans Fetels ("Ferrari"). Tālāk sekoja Serhio Peress ("Racing Point"), Daniels Rikjardo ("Renault"), Kevins Magnusens ("Haas"), bet kā pēdējais pie punkta tika Karloss Sainss juniors ("McLaren"). "Ferrari" pilots Šarls Leklērs aizvadīja neveiksmīgu kvalifikāciju un arī sacīkstē nespēja pakāpties, ieņemot 11.vietu.

Hamiltons Ungārijā uzvarējis trešo gadu pēc kārtas un astoto reizi karjerā. Astoņas uzvaras vienā trasē ir arī Mihaelam Šūmaheram, kurš savulaik to iespēja Francijas "Grand Prix".

Kopvērtējumā par līderi ar 63 punktiem kļuvis Hamiltons, kuram ar 58 punktiem seko Botass. Krietni tālāk ar 33 punktiem ir Verstapens, 26 punkti ir Lendo Norisa ("McLaren") kontā, bet pa 22 punktiem guvuši Albons un Peress.

Nākamais posms Lielbritānijas "Lielās balvas" izcīņa notiks 2.augustā Silverstonas trasē.

Šosezon bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (22), taču pandēmijas dēļ organizatori nolēmuši pieturēties pie 18 posmu norises.

Iepriekšējā sezonā par pasaules čempionu tika kronēts Hamiltons, kurš triumfēja sesto reizi karjerā un trešo reizi pēc kārtas.