Hamiltons finišē pirmais Portugālē, kļūst par uzvarām bagātāko F-1 pilotu

"Mercedes" britu pilots Lūiss Hamiltons svētdien svinēja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta 12.posmā - Portugāles "Grand Prix" - un kļuva par uzvarām bagātāko pilotu F-1 vēsturē.

Hamiltons karjeras laikā izcīnījis 92 uzvaras F-1 posmos, kas ir par vienu vairāk nekā savulaik iespēja Mihaels Šūmahers.

Hamiltons sacīksti sāka no pirmās vietas, taču ātri atkrita uz trešo pozīciju aiz sava komandas biedra Valteri Botasa un Karlosa Sainsa juniora ("McLaren"). Nedaudz vēlāk par līderi kļuva Sainss, taču Botass sestā apļa pirmajā līkumā pabrauca spānim garām un atguva līderpozīciju.

No ceturtās rindas startējušais Sainss turpinājumā zaudēja vairākas pozīcijas, kamēr Hamiltonss pakāpeniski pietuvojās Botasam, līdz 20.aplī apdzina savu komandas biedru. Brauciena turpinājumā brits savu līderpozīciju neatdeva un finišēja pirmais, par apli neapdzenot tikai trīs sekojošos pilotus.

Otro vietu izcīnīja Botass, bet trešais bija nīderlandietis Makss Verstapens ("Red Bull"), kurš sacīkšu sākumā piedzīvoja sadursmi ar Serhio Peresu ("Racing Point").

Aiz goda pjedestāla palika Šarls Leklērs ("Ferrari"), tālāk bija Pjērs Gaslī ("Alpha Tauri"), bet pirmo sešinieku noslēdza Sainss. Tālāk sekoja Peress, astotais bija Estebans Okons, devīto vietu ieņēma Daniels Rikjardo (abi - "Renault"), bet kā pēdējais pie punkta tika Sebastjans Fetels ("Ferrari").

Ļoti tālu aiz Hamiltona un Šūmahera rekorda ir 53 uzvaras izcīnījušais Fetels. Vēl no aktīvajiem pilotiem 15.vietu ar 21 uzvaru ieņem Kimi Reikenens.

Britu pilots ir tuvu tam, lai izcīnītu savu septīto titulu un atkārtotu vēl vienu leģendārā vācieša rekordu.

Hamiltons pārliecinoši dodas pretī savam septītajam titulam, 12 posmos iekrājot 265 punktus. Par trīs uzvaru tiesu atpaliek Botass, kura kontā ir 179 punkti, bet trešais ar 162 punktiem ir Verstapens.

Šosezon bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (22), taču koronavīrusa pandēmijas dēļ organizatori šobrīd apstiprināja 17 posmu norisi.

Iepriekšējā sezonā par pasaules čempionu tika kronēts Hamiltons, kurš triumfēja sesto reizi karjerā un trešo reizi pēc kārtas.