Galvenais sporta ierēdnis: Rallijkrosa vērtība ir Latvijas pilotu konkurētspējā

Valsts budžeta veidošana 2020.gadam vēl nav noslēgusies, tādēļ arvien pastāv iespēja, ka varētu rast finansējumu pasaules rallijkrosa čempionāta posma rīkošanai Rīgā arī nākamgad, intervijā Latvijas Televīzijā svētdien teica Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Augstākā līmeņa rallijkrosa sacensību vērtību sabiedrībai viņš saskata Latvijas pilotu spējā pretendēt uz augstākajām vietām. 

Motoru sportam Latvijā šogad valsts budžetā tika atvēlēts 1,1 miljons eiro rīkošanas licenču iegādei pasaules čempionāta posmiem rallijkrosā un motokrosā, kā arī Eiropas čempionāta posmam rallijā, atgādināja Severs. Viņš atzina, ka tehniskajiem sporta veidiem nav tik daudz plusu masveidībā, bet ir senas līdzjušanas tradīcijas, un starp visām vērtībām ir jāatrod līdzsvars. 

Nodokļu maksātājiem pasaules čempionāta posms rallijkrosā izmaksā pusmiljonu eiro, bet veicina valsts tēla atpazīstamību un tūrismu, kas savukārt nodrošina lielāku līdzekļu ieplūšanu valsts budžetā, nekā tiek samaksāts par licenci. Taču viena pasākuma efekts nenosaka valsts budžeta veidošanu makro līmenī, paskaidroja Severs. Viņš piebilda, ka rallijkrosa vērtība sabiedrībai ir būtiska, kamēr Latvijas piloti cīnās vismaz par pusfinālu, bet bez panākumiem tas vairs nebūtu tik nozīmīgi. 

Severs uzsvēra, ka  pusmiljons rallijkrosa licencei nav pirmā vajadzība sporta finansēšanā, jo prioritāte ir cilvēki. Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka arī pasākumi Latvijā ir jāorganizē, bet pašlaik vēl nav zināms, vai rallijkrosa posms nākamgad Rīgā notiks. 

Intervija ar Polu Belamiju 

Savukārt sporta un citu pasākumu rīkošanas starptautiskā uzņēmuma IMG viceprezidents Pols Belamijs intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka bez valsts atbalsta posms Rīgā nākamgad nenotiks, jo finansējuma avotu no malas nebūs. Ja posms nenotiks Rīgā, tas risināsies kaut kur citviet, un interesentu uz vakanto vietu netrūkst, apgalvoja Belamijs.

Pasaules rallijkrosa čempionāta posmi Rīgā notiek kopš 2016.gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti