Francijas autosportists Ožērs trešo gadu pēc kārtas kļūst par pasaules čempionu rallijā

Francijas autosportists Sebastjans Ožērs svētdien, 13.septembrī, uzvarēja Austrālijas rallijā un trešo gadu pēc kārtas nodrošināja sev pasaules čempiona titulu.

"Volkswagen" komandas braucējs Ožērs, kurš startē kopā ar stūrmani Žilēnu Ingrassu, Austrālijas rallijā par 12,3 sekundēm apsteidza savu komandas biedru Jari Mati Latvalu no Somijas, bet trešais palika ziemeļīrs Kriss Mēke ar "Citroen", kurš zaudēja 32,6 sekundes.

Uzvara Ožēram ļava trīs posmus pirms sezonas noslēguma kļūt par trīskārtēju pasaules čempionu. Kopvērtējumā viņam ir 235 punkti, bet Latvalam 134 punkti un viņš vairs teorētiski nevar noķert savu komandas biedru. Trešais kopvērtējumā ir Andreass Mikelsens no Norvēģijas ar 111 punktiem.

Ožērs kļuva tikai par ceturto autosportistu, kurš pasaules čempionātā uzvarējis vismaz trīs reizes. Viņa tautietim Sebastjanam Lēbam ir deviņi tituli, bet somi Juha Kankunens un Tommi Makinens savulaik izcīnīja pa četriem pasaules čempionu tituliem. Ņemot vērā, ka pirms Ožēra deviņus gadus uzvarēja Lēbs, tad Francijas autosportisti pasaules čempionātā rallijā ir uzvarējuši jau 12 gadus pēc kārtas.

"Volkswagen" komanda arī trešo gadu pēc kārtas nodrošināja uzvaru Konstruktoru kausā, kurā notiek cīņa starp komandām.

Kopvērtējuma 8. vietā ir igaunis Ots Tanāks, kurš Austrālijas rallijā finišēja sestais.

Nākamais pasaules čempionāta posms no 1. līdz 4. oktobrim notiks Francijā, bet pēc tam būs arī posmi Spānijā un Lielbritānijā.