Francijā izmeklētāji pievēršas F-1 čempionāta pārdošanas darījumam

Francijas finanšu prokuratūra sākusi izmeklēšanu par Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta rīkošanas tiesību pārdošanu uzņēmumam "Liberty Media", trešdien rakstīja "The New York Times".

Likumsargiem ir aizdomas, ka darījumā bija interešu konflikts un notika krāpšana. Piemēram,  F-1 pārdošanas darījumu apstiprinājušo Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) tur aizdomās par organizācijas ieinteresētību, jo tai piederēja viens procents sacīkšu rīkošanas organizācijā un FIA varēja būt ieinteresēta no darījuma gūt peļņu. 

Darījumu izmeklē Francijas finanšu prokuratūra, jo FIA mītne ir Parīzē.

FIA paziņoja, ka sadarbosies ar izmeklēšanu un uzskata, ka ir darbojusies atbilstoši visiem likumiem. 

ASV miljardierim Džonam Melounam piederošā "Liberty Media" 2016.gada septembrī par 746 miljoniem dolāru iegādājās 18,7% F-1 čempionāta akciju, bet decembrī korporācija piesaistīja 1,5 miljardus dolāru investoru naudas, lai no lielākā akcionāra "CVC Capital" izpirktu pārējās īpašuma daļas. 

Par F-1 īpašnieku maiņu oficiāli paziņoja šogad 24.janvārī. Uzskata, ka darījuma kopējā summa sasniedza apmēram astoņus miljardus dolāru, kas ir viens no sporta vēsturē vērienīgākajiem finanšu notikumiem. Tādējādi FIA ieguvums bija apmēram 80 miljoni dolāru. 

F-1 gada apgrozījums ir apmēram divi miljardi dolāru.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti