F-1 pilotu aizsardzībai izmēģinās caurspīdīgus aizsargvairogus

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) šosezon izmēģinās caurspīdīgus aizsargvairogus, kam jāaizsargā pilota galva Pirmās formulas (F-1) spēkratos, paziņoja FIA. Aizsargvairogus sacīkstēs plāno ieviest 2018.gada sezonā.

FIA izvēlējās turpināt aizsargvairogu ieviešanu, atsakoties no iespējas F-1 pilota galvu aizsargāt ar īpašu virs kokpita izvietotu necaurspīdīgu konstrukciju. Caurspīdīgo vairogu paredzēts uzstādīt pilota priekšā, un konstrukcija nepārsegs kokpitu. Caurspīdīgos vairogus jau izmēģināja šogad Ķīnas "Grand Prix" treniņbraucienos.

Pagājušajā sezonā tika izmēģināta cita aizsardzības sistēma ar konstrukcijas aizsargloku virs pilota galvas. FIA janvārī paziņoja, ka šādai sistēmai ir drošības efekts, tomēr vēl jālemj par tās estētisko izskatu un iederību F-1. 

Lielākai drošībai FIA vēlas ieviest papildu konstrukciju, jo citās sacīkšu sērijās piloti ir gājuši bojā pēc trieciena ar norautiem riteņiem vai citām lidojošām atlūzām. 

F-1 spēcīgāko komandu pārstāvjus apvienojošās stratēģijas grupas lēmums par jaunas aizsargsistēmas ieviešanu jāapstiprina FIA motorsporta padomei, taču tas parasti ir formāls process. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti