Sporta studija

Latvija pasaules līderos naudas balvu sportā dāsnumā

Sporta studija

Gada balvas sportā aizkulises

F-1 komandas inženieris Mārtiņš Zalmans: Viss atkarīgs no talanta

F-1 komandas inženieris Mārtiņš Zalmans: Viss atkarīgs no talanta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kamēr Latvijas motosporta entuziasti vēl sapņo par nokļūšanu F-1 apritē, inženierim Mārtiņam Zalmanam jau tas ir izdevies – viņš ir viens 600 cilvēku plašās “Williams” komandas.

Mārtiņš mācījās Rīgas 1. ģimnāzijā, taču, pabeigdams 11. klasi, pārcēlās uz Angliju kur pabeidza koledžu – viņš vēlējās koncentrēties uz to, kas vairāk interesē. Tagad viņš ir nokļuvis F-1 apritē kā autosporta inženieris.

Vietu komandā neesot iespējams nopirkt par naudu – viss atkarīgs no talanta un spējas sevi pierādīt. Savā ziņā Mārtiņam palīdzēja ne tikai studijas, bet arī tas, ka agrāk laukos skrūvējis žiguli.

“Williams” komandā viņš iemēģinājis spēkus mehāniskajā dizainā un citās jomās, palīdzējis komandai gan attālināti rūpnīcā, gan darbojies trasē. Viņš atzīst – katru reizi, kad nosūtot savu detaļas rasējumu, viņš gaidot, kad detaļa būs uz spēkrata un trasē.

Zīmīgi, ka Mārtiņš nav vienīgais latvietis komandā – tur darbojas arī Reinis Vītols. Divu gadu ciklu Mārtiņš drīz noslēgs, bet šobrīd viņš turas pie iespējas nākamgad darboties kopā ar komandu un doties līdzi uz sacensībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti