Drošības apsvērumu dēļ Rīgā atceļ spīdveja pasaules čempionāta posmu (papildināts)

Pirmo reizi sestdien Rīgā paredzētais pasaules čempionāta posms spīdvejā nenotiks drošības apsvērumu dēļ, lsm.lv apstiprināja sporta bāzē "Biķernieki". Kompleksās sporta bāzes vadītājs Aivars Aksenoks pastāstīja, ka sportisti lietus ietekmēto trases segumu atzina par braukšanai nepiemērotu. 

(papildināts ar kompleksās sporta bāzes "Biķernieki" vadītāja teikto)
Sacensību sarīkošanu Rīgā ietekmēja laikapstākļi, tādēļ posms notiks svētdien pēcpusdienā Daugavpilī. Atšķirībā no Rīgas trase Daugavpilī tiek izmantota jau vairākus gadu desmitus, tādēļ tur ir atrasts īstais seguma sastāvs un gūta pieredze daudzās sacensībās, paskaidroja Aksenoks.

"Biķernieku" bāzes vadītājs šaubās, vai Rīgas posma atcelšanā būtu vainojamas kādas rupjas kļūdas, bet par galveno neveiksmes cēloni viņš uzskata īso gatavošanās laiku un nelabvēlīgus laikapstākļus. "Biķernieku" treka izbūvi pabeidza pirms mēneša un 2.augustā veica pārbaudes braucienus, kad viss bija kārtībā, taču sausos laikapstākļos, un nebija zināms, kā trase reaģēs uz spēcīgu lietu, izklāstīja Aksenoks. 

Pašlaik Aksenoks atturējās spriest, vai uzrūgušajā trases segumā vainojamas kādas nepilnības projektā, materiālos vai darbu izpildījumā. Arī pēc pirmajiem spēcīgajiem lietiem trase vēl bija kārtībā, bet vēlāk pēc ilgstošākas līšanas parādījās problēmas. Pēdējie darbi, lai glābtu situāciju risinājās vēl naktī uz sestdienu, taču ar to nebija līdzēts. Pret sacensību sarīkošanu Rīgā neiebilda starptautiskie organizatori, taču braucēji segumu uzskatīja par neatbilstošu. 

Rīkotāji sestdien izplatītajā paziņojumā norādīja, ka lēmumu atcelt sacensības Rīgā pieņēma sportistu drošības, pēdējo dienu lietavu un nelabvēlīgās laika prognozes dēļ. Aksenoks gan piebilda, ka spīdvejā laikapstākļu ieviestas izmaiņas sacensību norisē nav retums, un tās ir ietekmējušas augsta līmeņa sacīkstes arī citviet pasaulē.

Daugavpilī "Lokomotīves" stadionā sacensību sākums paredzēts svētdien plkst. 15. Uz sacensībām Rīgā iegādātās biļetes būs derīgas Daugavpilī, vai arī par tām varēs saņemt atpakaļ naudu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti