Dramatiskā cīņā par pasaules čempionu rallijkrosā kronē Timiju Hansenu. Interesantākās epizodes

Svētdien noslēdzas pasaules čempionāts rallijkrosā – pēdējais posms tika aizvadīts Dienvidāfrikā. Un tikai pēdējā posmā tapa skaidrs, ka pasaules čempiona tituls šoreiz zviedram Timijam Hansenam, bet Jānis Baumanis, kurš pārstāv "STARD" vienību, sezonu noslēdza sestajā pozīcijā.

Sestdien, startējot prestižākajā "Supercar" klasē, Baumanis divu braucienu summā iekrāja 70 kvalifikācijas punktus. Pirmajā kvalifikācijā Baumanis ieņēma 11.vietu, bet otrajā kvalifikācijā viņš bija septītais, savā braucienā finišējot pirmais. Pēc pirmās dienas diviem kvalifikācijas braucieniem Baumanis bija desmitajā pozīcijā.

Jānis Baumanis otrajā kvalifikācijā

Tikmēr svētdien  trešajā braucienā Baumanim bija sestais labākais laiks, bet ceturtajā tika uzrādīts septītais labākais rezultāts. Pč kvalifikācijas braucieniem Jānim bija septītajā pozīcijā, kvalificējoties pusfinālam.

Jānis Baumanis ceturtajā kvalifikācijā

Savā pusfināla braucienā Jānis jau neilgi pēc starta cieta sadursmē un sacensības turpināt vairs nevarēja, tā kā viņam sezonas pēdējais fināls gāja secen.

Baumanis apstājas pusfinālā

Fināls bija tiešām dramatisks un fināla cienīgs, jo šajā braucienā noskaidrojās ne tikai posma uzvarētājs, bet arī sezonas līderis - jau drīz pēc starta bija sadursme, pēc kuras gan visi varēja cīņu turpināt, tomēr pozīcijas sašķobījās.

Finālbrauciens

Kā pirmais finišēja soms Markuss Gronholms, otrais norvēģis Andreass Bakerūds, bet kā trešais finišēja Timurs Timerzjanovs.

Apbalvošanas ceremonija

Bet par pasaules čempionu tika kronēts zviedrs Timijs Hansens, kurš sakrāja 211 punktus. Ar tādu pat punktu skaitu, taču mazāk uzvarēm otrajā vietā ierindojās Bakerūds, bet trešajā vieta ar 199 punktiem palika čempiona brālis Kevins Hansens. Jānis Baumanis šo sezonu noslēdza sestajā vietā, izcīnīdams 137 punktus.